Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pekoce uriniranje

pekoce uriniranje

pozdravljeni,
sem moski star 20 let, bil sm zdravljen dobro leto nazaj za klamidijo, kjer sem dobil antibiotike in je bilo vse vredu. sedaj pa se mi je pojavil nov problem in sicer pol leta nazaj sem sel na wc urinirat in se mi je naredil kot nekaksen stoflc in potem je pritisk to razbil in po uriniranju je bilo malo krvi in to edinkrat ko je bila kri, sedaj pa me skoraj vedno pece pri uriniranju cisto na vrhu pod glavico, enkrat me pece zelo enkrat pa skoraj nic. obcasno pa se mi zazdi kot da imam kaksno bolecino v prostati oziroma uretri.
hvala za odgovore

Pozdravljeni,

po opisu sodeč bi lahko šlo za sečni kamenček, ki se je izločil, ob izločanju pa malo poškodoval sečnico – zato ob tem malo krvi in posledično pekoče urinanje zaradi ranjene sluznice sečnice.
Ranjena sluznica sečnice je bolj dovzetna za okužbo. Ob okužbah mehurja in sečnice se pojavlja pekoče uriniranje. Tudi sečni kamni so dodaten dejavnik za okužbo sečil in obratno – ob okužbah sečil se sečni kamni pojavljajo pogosteje.

Skratka, če imate še kakršnekoli težave, bi bil potreben obisk pri zdravniku, pregled urina in morda tudi krvi.

LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close