Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povišan Bilirubin ter rumene pike na vekah

Povišan Bilirubin ter rumene pike na vekah

Spoštovani,

Na Vas se obračam zaradi povišanega bilirubina v krvi ter nastanka rumenih lis na vekah.

Septembra lani sem z urgentnim CR rodila punčko. Ker sem pri posegu izgubila veliko krvi in padla v nezavest sem morala jemati dodatek železa še kar nekaj časa. Čeprav morda nosečnost nima veze z mojim vprašanjem, se nanaša na druge težave, ki so nastale prav v času nosečnosti in se nadaljujejo tudi po njej.

Takrat sem namreč opazila, da se mi je na eni veki pojavila lisa bele barve, vendar sem sprva mislila, da sem se kaj opraskala in da zato tam ni pigmenta… Prav tako so se mi v času nosečnosti začele pojavljati mravljinčeve in ˝zaspane˝ roke, nenadne omotice in slabosti, kar se mi še vedno dogaja. Sicer imam od nekdaj nizek pritisk in tudi v nosečnosti ni bilo prav nič drugače. Naj povem še to, da sem vegetarjanka in da sem se v času nosečnosti precej zredila.

Januarja sem zaradi težav z omoticami, nenadnimi slabostmi ter mravljinčevih rok, ki se še vedno pojavljajo, odšla do splošnega zdravnika, ki me je poslal na testiranje ščitnice in bilo je vse v mejah normalne. Prejšnji teden pa sem opazila, da se mi je lisa na vekah obarvala rumeno in da jo imam tudi na drugi veki, zato sem v ponedeljek za vsak slučaj dala kri, saj sem zasledila, da bi lahko to bilo zaradi povišanega holesterola, katerega sem sicer imela vedno prenizkega in rezulati, ki so odstopali od normale so sledeči:

S-Klorid: H 106
S-Magnezij: L 0,77
S-Bilirubin cel.: H 22,9
S-A.Fosfaza: L 0,57
S-Holesterol: L 3,16
S-HDL-Holesterol: L 0,80
S-LDL-Holesterol: L 1,71
Mešane celice: H 0,8

Poleg vseh omenjenih težav sem tudi opazila, da mi zadnje čase precej izpadajo lasje (v šopih), čeprav je to menda pogost pojav po porodu…

Vem, da je takole preko interneta težko postaviti kakršno koli diagnozo, vendar bi bila zelo vesela Vašega odgovora in mnenja.

Lep pozdrav

Pozdravljeni.
Zvišan bilirubin obarva rumenkasto beločnice in celotno kožo. Vaš bilirubin je blago zvišan – lahko bi se kazal le z obarvanjem beločnic. Menim, da opisane lise na vekah niso od bilirubina. Svetujem kontrolo bilirubina.
Glede mravljinčenja rok bi bil potreben pregled, da se opredeli, ali gre morda za utesnjen živec v zapestnem prehodu ali so težave morda od vratne hrbtenice ali od česa drugega. Glede na podatek o vegetarijanstvu bi bila na mestu tudi laboratorijska kontrola vitamina B12.
Izpadanje las je pogosto po porodu. Vzrok je lahko tudi motnja delovanja ščitnice (pri vas je bilo to izključeno) in znižano železo (izpadanje las se pojavi nekaj mesecev kasneje).
LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close