Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povišan pritisk, vrtoglavice, vroč občutek v glavi

Povišan pritisk, vrtoglavice, vroč občutek v glavi

Pozdravljeni,

težko spišem ustrezen naslov, ker imam cel kup manjših problemov, ki jih pa z vsemi zdravniki skupaj ne znamo postavit v pravilen vrstni red. Začel bom kar z aktualnim OBČASNO POVIŠANIM PRITISKOM:

Začelo se je pred par meseci, šmrkam in imam zamašene sinuse več ali manj že več let, pred par meseci pa me je začelo še grlo žgečkat, malo me je peklo, ko sem šel na vodo in sem šel k zdravniku. Voda, kri…nobenega infekta. Nobenih zdravil.
Dva dni kasneje me prehlad napade na polno, grlo boleče, bolečine v glavi, totaln ofuč sem bil kakšnih 3-4 dni. Jedel vitamine, župce in stanje se začne izboljševat.
Takrat sem začel tudi zjutraj na tešče piti ŽLIČKO JABOLČNEGA KISA v kozarcu vode, posladkano z ŽLIČKO MEDU.
Teden dni kasneje sem ZA 1 TEDEN poskusil tudi zjutaj popiti po POL ŽLIČKE OLJA ČRNE KUMINE, ki je kao ena super zdrava zadeva.

Vendar po enem tednu meni še kar vroče v glavo, tak občutek napihnjene glave imam in si za hec zmerim pritisk: 165/95 ob 60 pulza. Uffff! VEDNO SEM BIL BOLJ NIZKOTLAČEN, vse meritve prejšnjih let so bile okoli 110/60 do max. 125/70.

Takoj neham piti tole KUMINOVO OLJE, vendar po 2 mesecih še vedno občutek vročine v glavi, pritisk pa še vedno OBČASNO ČEZ DAN povišan okoli 145/79.
Kot OBČASNO mislim na meritev brez umirjanja, se pravi, pridem izmerim in dobim 145/78 ali tu nekje. Če si vzamem 10 minut časa, umirim, izmerim 130/74 ali tu nekje. Zjutraj izmerim 115/65…

…AMPAK že zjutraj imam občutek, da mi je vroče v glavo.

Tole se dogaja že kakšne 3 mesece.
V tem obdobju se mi je na dlesni naredil (že tretjič) gnojni mehurček, ki mi ga je zobozdravnica prerezala, da je gnoj iztekel. To se mi je že tretjič pojavilo na ZGORNJI ŠESTICI, ki je mrtev zob oz. popravljan zob, ampak nimam dobrega občutka, ne morem nanj močno gristi, ker me cela čeljust boli – kot da ni bil dobro pozdravljena ali kot bi ŽE KOST GNILA nad njim.

Pa seštevam sedaj:
– zob, gnoj, morebitno vnetje nad zobom
– že leta in leta zabiti sinusi (pregled na ORL, RTG…vse pravijo BP)
– od prehlada dalje kar naprej občutek pritiska v glavi
Je možno, da je to od ZOBA?

Pozdravljeni.

Glede zamašenih sinusov, za kar opisujete, da traja že več let: ste imeli opravljene tudi teste za alergijo?

Normalen krvni tlak je pod 140/90. Svetujem meriti krvni tlak 3x dnevno 1 teden in si zapisovati meritve. Ob vsakem merjenju je smiselno narediti dve meritvi, saj je prva meritev običajno višja, druga in naslednje pa nižje. Merjenje naj bi bilo v umirjenem, sproščenem stanju.

Občutek vročine in pritiska v glavo (ne omenjate, ali je izmerjena telesna temperatura normalna ali zvišana): lahko bi bilo od sinusov, lahko tudi od vnetega zoba – glede zoba svetujem kontrolo pri vašem zobozdravniku. Smiselen bi bil še pregled delovanja ščitnice (TSH).

LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

Pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovor in namige.

Glede zamašenih sinusov (tako jaz temu rečem, ker šmrkam ves čas) sem naredil tudi splošne alergijske teste, vse negativno.

Vročine v zadnjem času nisem imel.

Glede veze na vnetje zoba… sedaj mineva 1 teden, odkar mi je zobozdravnica prerezala gnojni žepek ob zobu in moram reči, da se mi zdi, da ni več tega občutka vročine v glavi.
Se bom pa pogovoril z osebnim zdravnikom, če bi naredili še kakšen test ščitničnih hormonov.

New Report

Close