Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v želodcu in povezane težave

Bolečine v želodcu in povezane težave

Spoštovani,

Že 3 tedne imam hujše težave z želodcem in sicer topo bolečino ki se začne v žlički nato pa se razširi na celoten želodec in se pojavi občutek kot bi imela v želodcu kamen. Obcasno opazim tudi rahlo vrtoglavico. Stanje želodca se nekoliko izboljša po zaužiti hrani in pri ležanju v napol sedečem položaju najhuje pa je ponoči in zjutraj tako da vpliva na kvaliteto spanja. Zdravnica mi je predpisala tablete nolpaza 40mg ki sem jih jemala 10 dni, nato pa sem zaradi napotitve na gastroskopijo in njihove neučinkovitosti prenehala z jemanjem. V teh 3 tednih sem shujšala za 5 kg stanje pa se ne izboljšuje. V petek sem naročena na gastroskopijo zanima pa me,ali mi lahko svetujete kako si lahko do takrat sama lajšam težave. V zadnjih dneh sem opazila tudi, da me pri ležanju na hrbtu v napol sedečem položaju zbada v sečnici in ne pogosteje tišči na wc, samo odvajanje urina pa ni boleče, prav tako zbadanje preneha če spremenim položaj. Ali so ti znaki lahko povezani z želodcem?
Hvala

Pozdravljeni,
do pregleda lahko jemljete predpisano zdravilo, če pa tega ne želite, pa antacid ali sodo bikarbono. Povezave ni.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close