Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povisan bilirubin

Povisan bilirubin

Zelim vam en lep pozdrav.
Na vas se obracan ker sem nekilo zaskrbljen. Sem star 20 let. Pred dvemi tedni sem imel nekaksne probleme z trebuhom, bruhal sem,slabo pocutje. Zdravnica mi je predpisala emozul. Nato me je poslala v laboratorij na odvzem krvi. V veliki vecini je bil izvid vredu razen bilirubin je bil povisan na 41. Nato mi je dala napotnico za gastroenterologa pod hitro. IMEL SEM tudi malenkost rumenkaste oci, ampak se mi zdi da jih imam ze veliko let. Ker je rekla da je lahko slinavka, jetra, zelodec, zolcnik….Mi je najbol u oci padlo, da ni kaksen rak slinavke in to me zelo skrbi, ceprav je rekla, da glede na to da je drugo na krvni sliki uredu, da dvomi da bi bilo kaj resnega. Mene pa je strah in ne vem kaj naj. Lep pozdrav. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
ne tako redko gre v taki situaciji, kot je vaša, za Gilbertov sindrom, ki ni nič nevaren in ga ni potrebno zdraviti. Vse drugo je bistveno redkejše, predvsem maligne bolezni so pa res redkost v vaših letih. Pojdite naredit UZ trebuha, bo s tem razjasnjeno in izključeno precej vzrokov, tudi trebušna slinavka, žolčnik oz ž. kamni.
Virusni hepatitis je pa že z drugimi testi, ki so v mejah normalnih vrednosti, zdravnica izključila.
Daleč najpogostejše so viroze, ki minejo brez zdravljenja.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close