Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Obložen bel jezik – Amoksiklav

Obložen bel jezik – Amoksiklav

Pozdravljeni.
Sem 30 letnik, pred 6 meseci sem prejel tri Amoksiklav antibiotike zaradi vnetja.
Po antibiotični terapiji shujšal za 15 kg, stalne bolečine v trebuhu, huda zaprtost, ki jo ne reši ne donat, ne velik vnos vlaknin, … hudo pomanjkanje energije, nočno potenje, vrtoglavice. Stalno suha usta, suhe in rdeče oči, bel jezik. Izpadajo mi lasje. Opravil krvne preiskave, ki pa ne kažejo posebnosti.
A lahko antibiotiki opravijo tako razdejanje? A gre lahko za prekomerni razrast glivice Kandide in kakšne preiskave opraviti. Osebni zdravnik meni, da se razrast kandide lahko razvije le pri imunsko oslabljenih. Je imel kdo podobne izkušnje in jih je uspešno rešil? Poskusil probiotike, vitamine, minerale, nič ne pomaga.
Prilagam sliko belega jezika.
Nujno prosim za pomoč, katere preiskave opraviti?
http://shrani.si/f/2g/OQ/23mds0EX/20170922110117.jpg

Pozdravljeni,
takih težav antibiotično zdravljenje ne bi smelo povzročiti, tako da je treba poiskati vzrok! Lahko je banalen, nenevaren, lahko pa tudi kaj bolj pomembnega. Pojdite k zdravniku. Verjetno vas bo pregledal in vas napotil na laboratorijske preiskave. Amoksiklav vsekakor tega ne dela!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani.
Navedeno sem napisal, ker sem opravil že veliko preiskav. Slabo počutje se je začelo po jemanju antibiotikov. Prav tako se je takrat pojavil bel jezik, bolečine v trebuhu, po začetni driski, hudo zaprtje, ki traja že več kot pol leta, suha usta, pomanjkanje apetita, slabši spanec, pogosto uriniranje, hudo pomanjkanje energije. Opravil številne krvne preiskave, tudi širše, vključno s testiranji na hepatitis, hiv, kar je vse negativno, po pričakovanjih. Odstopanja so le v nižjih vrednostih limfocitov in sipovišanega Bilirubina cel. 27,9 (0-17) in Bilirubina dir. 5,3 (do 5), na diferenc. krvi sliki pa Limfociti L 15,00% (27-35),

nova
Uredništvo priporoča

Še enkrat pozdravljeni,
ponavljam, da antibiotik takih posledic ne bi smel pustiti. Kaj je vzrok, lahko samo ugibam. Morda bi vseeno ob nizkih levkocitih svetovala pregled pri hematologu z dodatnimi testi vključno s pregledom kostnega mozga. A o tem naj odloči hematolog, ki je strokovnjak na tem področju. Glede bilirubina pa naslednje: lahko imate ti. Gilbertov sindrom, svetujem zaenkrat le občasno kontrolo. Vse subjektivne težave, ki jih navajate, samo z zdravljenjem z Amoksiklavom niso razložljive.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close