Najdi forum

Virus?

Pozdravljeni,

Imam vprašanje glede tete. Ima 50 let in so se ji dva dni nazaj pojavile rdeče pikice na nebu, jezik jo peče ko jé in ima belo oblogo na njem in sicer bolj na zadnjem delu proti žrelu. Danes je dobila še vročino. Je to kak virus? Lp

pozdravljeni,

letos imam ze 4tic ali 5tic unetje mehurja. stara sem 27 let. pred tem nisem imela tezav, mogoce unetje 2-3x? res je da imam sedaj (od januarja ko so se zacela unetja) partnerja in tudi redne SO(pred tem niso bili redni). uporabljava kondome. zanima me kaj narest v primeru ponavljajocih se unetji, nazadnje sem
jemala antibiotik v avgustu. ginekolosko je za 1x vse ok(ravno danes pregled pri dezurnemu g). hvala za odg.

lp

Pozdravljeni,
verjetno me sprašujete, kako lahko preprečite ponovna vnetja? Pite toliko, da greste podnevi na 2 uri na vodo. Po spolnem odnosu pojdite spraznit mehur! Umivajte se os spredaj nazaj. Pazite, da vas ne zebe, takrat se ustvarijo pogoji, za lažji razvoj bakterij v mehurju. Vse druge ukrepe, vključno z zdravljenjem, naj predpiše zdravnik.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close