Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Podkožne bule.

Podkožne bule.

Pozdravljeni.

Stara sem 21 let in kakšne tri tedne nazaj sem na golenici (približno 15 cm od kolena navzdol) zasledila podkožno bulo veliko približno 1 cm, ki je sedaj velika že skoraj 2 cm. Bula se na otip ne premika deluje namreč, kot da bi bila pritrjena na kost. Če pritisnem na njo me zaboli. Nekaj dni nazaj sem pod njo (5 cm navzdol desno ob golenici) zaznala novo manjšo bulo, ki me ob pritisku ne boli.
Včeraj zvečer pa sem na kolenu zaznala novo bulo (ki me boli tudi brez pritiska) velika je približno 1 cm in zdi se mi, da se je morala narediti čez dan, ker prejšnji večer sem si pregledovala nogo in je še ni bilo. Ta bula se v primerjavi s prvo, lahko premika.
Osebni zdravnik je videl samo prvo bulo, jo potipal in rekel, da sem se verjetno kam udarila. Udarila se nisem nikamor tako, da buška zagotovo ni na nobenemu od teh treh mest.
Kaj bi po Vašemu mnenju to lahko bilo in zakaj se mi te bule tako pogosto delajo? Prej se mi nikoli niso (razen kakšne buške ob udarcu ampak te so že po nekaj dneh izginile in ne večale).

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
glede na opisano vam ne morem reči natančno, kaj to je, zato svetujem, da greste še enkrat k zdravniku in mu zadevo razložite, kot ste jo meni, poleg tega bo spremembe videl, otipal in presodil, če je potrebna kakšna preiskava.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close