Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kurja očesa

Kurja očesa

Spoštovani!
Rada bi vam zastavila nekaj vprašanj.
1) Že nekaj let se mi na podplatu pojavljata dve kurji očesi. Zaradi tega sem se poslužila že medicinske pedikure, vendar se mi težava ponavlja. V zadnjem času sem se težave lotevala kar sama z različnimi domačimi pripravki. Sedaj pa sem noseča in si ne upam več sama eksperimentirati z odstranjevanjem. Ker so kurja očesa precej boleča in globoko pod kožo zato me zanima, če se lahko s to težavo obrnem na dermatologa in če je njihovo odstranjevanje v nosečnosti sploh primerno. Ali se da zadevo opraviti samoplačniško ali potrebujem napotnico?
2) Zaradi rasti trebuščka sem si iz popka odstranila uhanček. Luknjica v popku je sicer lepo zaceljena, se pa v njej nabira nekakšna umazanija, ki jo lahko iztisnem iz luknjice. Tega sem se lotila kar z nohti, spraskal sem se do krvi, zato se mi je na tem mestu pojavila rdečina, ki vztraja že dva dni in kar ne izgine. Sicer pa ni prisotne bolečine. Enkrat dnevno sem mesto poškropila z razkužilom Octenisept, vendar se mu bom zaradi nosečnosti vnaprej raje izogibala. Ali bi morala kako ukrepati, da ne pride do kakšne okužbe?
3) Hčerki se za uhljem nabira nekakšna rumenorjava snov neprijetnega vonja. Ta snov se ji je nabrala tudi na uhančkih. Včeraj sem uhančke, ki so bili že dalj časa umazani, saj jih ni nosila že en mesec, čistila, ker si jih je želela ponovno nadeti. Umazanijo sem z ostrim predmetom postrgala z uhančkov, nato pa sem se z njim zbodla do krvi. Sedaj me skrbi, da bi v kri dobila kakšne bakterije, ki bi škodovale nerojenemu otroku. Bi me moralo skrbeti?
V upanju na vašo pomoč vas lepo pozdravljam!

Pozdravljeni!
1. Otiščanec nastane, kot že ime pove, na mestu pritiska. Ostranjevati jih je potrebno redno, težko se jih odpravi. Mislim, da se da kaj narediti tudi med nosečnostjo. Čakalne dobe na napotnico pa so precej dolge.
2. Odsvetujem pirsinge. Prav, da ste si ga odstranili, pordelost naj bi hitro izginila, sicer pojdite k zdravniku.
3. Zaradi tega, ker ste se zbodli, se načeloma ni treba bati okužbe krvi in nerojenega otroka, lokalno se lahko pojavi rdečina, tudi ognojek, če imate smolo in gre za tako bakterijo. Tudi v primeru, da se kaj vidi in vas boli, pojdite do zdravnika.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close