Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina mož – prsna badavica

mož – prsna badavica

Pozdravljeni,

pri možu se opazila spremembo. Pogled mi zastane pri njegovi BELI prsni bradavici. Ker mi je bilo čudno, malo kasneje še enkrat pogledam in ni bila več bele barve ampak normalno “rdeča” in to v parih trenutkih.
Postanem bolj pozorna (ker je bilo obupno vroče je hodil brez srajce na morju). Drug dan opazim, da je del prsne bradavice spet bel. Zgleda tako, kot bi bil na zgornji ploskvi gnoj, belo-rumene barve, recimo 1/2 cm2 . Če se mi je prvič zdelo da sanjam (tega prej nisem zasledila) sem drugič belo bradavico slikala.

Na pogled sta obe bradavici simetrični, nič vdrti, nič ne bolijo, nič ven ne teče, nikakršnih sprememb. tudi ob straneh je bila bradavica rdeča. Mož pravi, da delam paniko, mene pa vseeno skrbi. Ali je to normalen pojav pri moških pri 55- ih?

Hvala za čimprejšnji odgovor

Pozdravljeni,
menim, da ni nič nevarnega, predvsem ne zahteva zakojšnje ukrepanje. Za kaj sploh gre, vam ne znam povedati natančno, vsekakor to ni ne vnetje niti novotvorba. Če se še pojavlja, pokažite strokovnjaku, na primer v Centru za bolezni dojk.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close