Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina želdčne težave??

želdčne težave??

Pozdravljeni pred kaškim 2 mesecema so se začeli simptomi in sicer spakovanje, nelagodje in bolečina po obroku in stalne rahle bolečine v predelu popka stalno na enem in sistem mestu šla sem k obnebni zdravnici ,ki je sumila povečanje kisline in mi napisala zdravilo Tametil po obroku in zjutraj na tešče zdravilo Acipan po terapiji je bilo bolje ampak težave so se zopet vrnile čez kakšna 2 meseca sedaj mi je zdravnica dala zdravilo Nolpaza 20 mg jem jih že 4 tedne in pol zjutraj na tešče ampak spakovanja ni več prav tako ni več bolečin imam pa še vedno nekakšno nelagodje in pritisk v želodcu v predelu popka včasih je pristona cel dan drugič samo po obroku in me zanima ali so to stranski učinki zdravila ali bo to tudi izginilo čez čas ali naj se obrnem na zdravnico drugače pa mi je že dala napotnico za gastroskopijo! hvala že za v naprej za odgovor Lp

Pozdravljeni,
ponovno k zdravnici pred gastroskopijo morate, če se vam pojavi: bolečina pri požiranju, bruhanje po jedi, črno blato, hitra nenamerna izguba teže. Sicer jemljite Nolpazo po shemi, kot vam je predpisala zdravnica in pojdite na gastroskopino.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
za gospo, ki sprašuje: sama sem imela podobne težave po obdobjih več kot eno leto, ni bilo hudo, a vsake toliko me je spomnilo. Prejšnji teden sem šla samoplačniško na gastroskopijo (res ni huda preiskava!), in ugotovili so hiatalno hernijo, torej zapiralka na koncu požiralnika ne zapira dobro in posledica je refluks.
Vprašanje za zdravnico: to je zdaj doživljenjsko. Torej lahko pač samo s prehrano uravnavam stanje oz. refluks? Ko greš brat google, najdeš tudi raka požiralnika kot posledico refluksa … Zdaj me je seveda malo strah.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala lepa za odgovor! Ja hujšam ne in tudi vseh teh sintomov ,ki ste jih napisali nimam imam samo nekakšen pritisk v želodcu v predelu popka ampak pred nekaj časa je bil prisoten ves čas sedaj ko jem zdravila že 4 tedne je čedaje bolje sedaj je že tako da me samo všasih po jedi malo tišči v želodcu in rahel pritisk je prisoten in se mislila da je kaj narobe ampak očitno je to od želodca še in po počasi izginilo ker spakovanje je izginilo kak teden po tem ko sem začela z nolpazo potem je že po kakoh 15 16 dneh manj bolelo in ni bilo več boleče v želodcu tako močno sedaj po 4 do 5 tednih je pa že skor dobro! Še enkrat hvala za odgovor Lp

Pozdravljeni,
hiatalna kila je precej pogosta, rak na požiralniku pa redka bolezn. Refluks je le eden od dejavnikov tveganja, ker je želodčna vsebina, ki se vrača v požiralnik, kisla, požiralnikov epitelij pa nima obrambe proti kislini. Zato v primeru hiatalne kile svetujemo jemati zaviralec protonske črpalke redno in upoštvanje nefarmakoloških ukrepov za zmanjšanje refluksa. Če je kila velika, svetujemo operacijo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Tudi vam hvala za informacije in zahvale!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close