Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Boleča noga

Boleča noga

Spoštovani,

stara sem 42. Pred petimi leti sem rodila in od takrat nisem NIČ telovadila (pred tem zmerno). Pred zanositvijo sem imela 72 kg ( na 168 cm), zdaj imam 89 kg. Sem samska mama.
Zadnje leto je bilo precej stresno (dve selitvi) in tudi jedla sem slabo hrano (pizze, pomfri, burek itd). Stresa je bilo pravzaprav ogromno. Kot posledico sem dobila hemoroide (tudi rano v zadnjiku) in pa neko nedefinirano bolečino v nogi, kot blagi muskelfiber. In to zadnje me skrbi. Najprej (9 mesecev nazaj) v obeh nogah, zdaj pa samo v eni. Mravljinci ali pa občutek blagega muskelfibra. 9 mesecev nazaj, ko je bilo še v obeh nogah, je bil tudi kakšen krč, zdaj pa le blaga bolečina.
Je to pomanjkanje magnezija (moja zdravnica je na to namignila, ker sem jaz predlagala to kot diagnozo in se je samo strinjala…) ali kaj drugega? Pritiska nimam, čisto rahlo imam povisan holesterol.
Hitro se mi vrti (že če se dvakrat zavrtim okoli svoje osi, mi je prevec) in hitro mi je rahlo slabo (ko kaj nezdravega zaužijem).
Zanima me, v primeru da je le Mg – kaj moram kupiti, kakšen pripravek, da se bo zares absorbiral?
Ampak ali je to res le to?
V upanju na odgovor vas lepo pozdravljam.
Ester

Pozdravljeni,
najprej sem pomislila, da je to išijas. Seveda je treba izključiti tudi druge vzroke. To naredi zdravnik.
Hrano pa le uredite, ker to, kar navajate, da ste jedli, ni primerno in zdravo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close