Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Test za droge že dvakrat pokazal lažno pozitivno

Test za droge že dvakrat pokazal lažno pozitivno

Pod “družinska medicina” objavljam ker sploh ne vem pod kaj bi uvrstil moj problem….

Star sem 16 let in sem včasih občasno kadil travo. Pri tem so me nekega dne starši tudi dobili. Kljub temu da se trave od tistega dne nisem več nikoli niti dotaknil, sta starša kupila v lekarni urinske teste (take dokaj pocenske, za 5 drog – amfetamin, THC, kokain, opiati, metadon) in me testirata vsakič ko se jima zdim sumljiv. Ko sta me takrat dobila sem tudi priznal/potrdil da bi bil ob testu pozitiven za THC.

Kasneje sem nekajkrat brez problema opravil test (vse negativno), pred nekaj časa pa je bil pozitiven na opiate…. Opiatov se v življenju nisem dotaknil, niti ne vem kje bi se jih dobilo, sploh pa ne bi nikoli jemal takih škodljivih substanc. Na koncu sta mi verjela da sem čist (ker tudi ne izgledam kot nek narkoman, sem športnik, vsak dan tečem ipd.) in sta presodila da so tudi te testi zmotljivi.

Včeraj pa se je ponovno zgodilo da sem testiral pozitivno – na METADON?! Tudi metadona se nisem NIKOLI niti dotaknil, sploh ne vem kako izgleda, niti kje se ga dobi. Ampak mi tokrat ne verjameta, ker se po njunem mnenju test 2x zaporedoma pac ne more zmotit. Poleg tega sem po obnašanju res deloval malo “čudno”, a to je zgolj zato ker smo s prijatelji šli na pivo, potem pa sem še športal in sem bil utrujen in tih.

Kaj naj naredim zdaj?? Nisem narkoman in nikoli nisem vzel nikakršnega opijata. Kako naj se operem krivde? Predlagal sem laboratorijski test. Ta sigurno ne more biti zmotljiv… Kako natančni pa so te “dipstick” domači urinski testi? Ali lahko kaksna snov povzroci lažen pozitiven rezultat? Nobenih zdravil ne jemljem redno…

Pozdravljeni,
res nise pravi naslov za reševanje vaših stisk. Rabite pomoč psihologa, da začnete reševati svoj odnos s starši. Noben test ni 100%-no zanesljiv, se pravi pozitiven, ko je določena snov prisotna, in prav tako ne specifičen, se pravi da je negativen, ko te snovi ni. Govorimo o lažno pozitivnih in lažno negativnih testih. A to vam povrnilo zaupanja staršev žal ne bo. Zase pa veste, kaj želite in kako se odločate. Naj vas vseeno opozorim, da pomislite tudi na možnost, da bi vam kdi kaj podtaknil v pijačo, pazite še na to!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close