Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Prebavne motnje

Prebavne motnje

Vse skupaj se mi je začelo kakšna dobra 2 meseca nazaj, ko sem začutil neko pretakanje po črevesju in sumljive zvoke (kot neko kruljenje in cviljenje po črevesju). Nato je sledilo obdobje precejšnjega napenjanja, ki je trajalo kakšne 3 ali 4 dni, pa tudi občasno me je malce črvičilo. Potem pa je sledilo kakšne 3 tedne dolgo obdobje zaprtosti, ko skorajda nisem nič šel na wc, kar je bil tudi vzrok da sem obiskal zdravnika. Po pregledu blata na krvavitev in zajedalce je bilo ugotovljeno , da ni nič narobe. Zdravnik me je poslal tudi na UZ trebuha, ki je prav tako ugoden, torej bp. V tem času se je napenjanje precej umirilo, včasih me le malce počvriči po črevesju, ampak je vse to zanemarljivo. Problem je ostal edino v odvajanju, ki je sicer dokaj redno, le blato imam ponavadi mehkejše (posebej popoldne), odvajam pa tudi po 3 ali 4x dnevno, vendar količinsko manj naenkrat kot recimo takrat, ko še nisem imel teh težav. Včasih občutim tudi rahlo zbadanje v danki, predvsem pa me skrbi to, da odvajam manj blata kot takrat ko je bilo vse ok in da se mi zdi malenkost tanjše kot takrat. Imam vzrok za preplah? Sicer zdravnika z izvidi iz UZ še nisem obiskal (dopusti), ampak kot rečeno, izvid je brez posebnosti. Bojim se, da ne bi šlo za kakšen tumor v črevesju. Aha, star sem 43 let. Sem pa dokaj zaskrbljen, kajti do sedaj s črevesjem oz. prebavo nikoli nisem imel težav. Naj pa omenim tudi, da doživljam zadnje čase precej stresa zaradi določenih problemov. Je morda tudi to vzrok za težave? Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
stres je lahko vzrok, a izključiti je potrebno bolezni, ki nezdravljene napredujejo in so nevarne. Da ni krvi v blatu, je dober znak, ki izključuje spremembe, ki krvavijo. Če se stanje z umiritvijo stresa ne bo popravilo ali če vas zelo skrbi, vseeno priporočam kolonoskopijo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Kaj pa morda premalo zdrava prehrana in preveč alkohola?

nova
Uredništvo priporoča

Koristi definitivno ne!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close