Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hemoroidi ali kaj drugega?

Hemoroidi ali kaj drugega?

Pred dvema dnevoma sem po odvajanju blata (čle se prav spominjam težav (bolečine itd) pri odvajanju nisem imel) začutil eno bulico in najprej sem pomislil, da imam mogoče del blata kje zataknjen, zato sem s toaletnim papirjem to skušal odpraviti. Seveda ni šlo, le imel sem občutek kot da imam med ritnicama zataknjeno majhno krogljico. Malce sem s toaletnim papirjem skušal zadevo rešit a ni šlo. S stvarjo se potem nisem več ukvarjal.

Včeraj zvečer sem pogledal za kaj pravzaprav gre in zgleda kot da imam čisto ob notranji strani analne odprtine eno bunkico, ki zgleda vijolične barve in malo manjše velikosti kot grah. Nahaja se na zadnji strani.

Kolikor sem na spletu prebral gre lahko za notranje hemeroide. Naj omenim, da med hojo skoraj nič ne čutim, ob opravljanju potrebe me sploh nič ne boli, stvar čutim le ob sedenju pa še to zelo blago.

Zadeve se nisem nič dotikal da nebi situacije še poslabšal. K zdravniku še nebi hodil, saj ni nobene bolečine.

Je možno da gre za hemeroid, ki je ven pogledal pa sem ga že sam ob čiščenju nevede potisnil nazaj notri ali pa je bil vedno na istem mestu? Kako poteka zdravljenje? Ali izginejo sami po nekem času?
Če ni hemeroid, kaj potem je?

Lp in hvala vnaprej

Pozdravljeni,
glede na opisano gre za hemeroid, ki je tromboziral, se pa sam od sebo popravlja. Se zmanjša in ostane minimalna bulica. Če se začne vežati, se vname in začne boleti, pojdite k zdravniku. Potem je potrebno zdravljenje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
kakšen teden nazaj na dopustu sem odvajala bolj redko in nekje 2x na dan, pa tudi napihnjenost se je pojavila.Sumila sem spremembo okolja, mogoče tudi prehrano.do danes se je umirilo, vendar sedaj odvajam tudi 2x na dan trše blato v večjih kroglicah. Posebnih bolečin nimam, pa tudi napihnjenost ni več tako izrazita. krvi v blatu nisem opazila, imam pa težavo s hemeroidi, ki so se pojavili po porodu. Je to kako povezano s tem, ali bi me moralo skrbeti? Trudim se tudi piti več tekočine. Danes sem imela tudi zdravniški pregled za službo, bi se mogoče lahko kaj pokazalo na preiskavah krvi? Stara sem 30 let.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
ne rabi vas skrbeti, vse to je v mejah pričakovanega. Hemeroide se da zdraviti, se stanje bisveno izboljša. V krvi pa ne bo nič pokazalo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close