Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina SLAB LABORATORIJSKI IZVID

SLAB LABORATORIJSKI IZVID

Spoštovani!

Prejšnji teden sem po nogi dobila nekakšen izpuščaj, ki je bil viden samo pod kolenom, temno rdeče in že skoraj vijoličaste barve. Potem je to izginilo, pred dvema dnevoma se je izpuščaj pojavil na zadnji strani noge, spet od kolena navzdol, vendar ne v tolikšnem obsegu. Sama stvari še nisem jemala toliko resno, pa so me domači spravili k zdravniku….Seveda sem morala v laboratorij, vendar pa po rezultatih stvari sedaj jemljem še kako resno. Naj izpišem tiste vrednosti,
ki so izstopale:
MCH 36,8
MCHC 398
CRP-S 30,5
GLUKOZA -S 17,0
GAMA GT-S 0,93
HOLESTEROLI-S 13,05
HOLESTEROL HDL- S 0,60
TRIGLICERIDI -S 48,35 (ne, ni napaka, dejansko jih je 48,35)
PROTEINI (V URINU) 1

Sicer sem stara 43 let, mati dveh otrok, moje delo je samo v sedečem položaju. Sem tudi sladkorna bolnica, jemljem tablete Aglurab, vendar se mi sladkor do sedaj po začetku jemanja tablet še ni nikoli dvignil nad 9. Alkohola ne pijem popolnoma nič. Zdravnica je bila ob mojem izvidu popolnoma zgrožena, sploh ni vedela kaj naj naredi z mano. Zaenkrat mi je dala antibiotik Amoksiklav, če v 5 dneh ne bo boljše, bom morala v bolnišnico. Rekla mi je, da se mi je -po domače povedano- zrušil sistem. A mi lahko kdo pomaga? Se je že kdo od vas srečal s tolikšnimi vrednostmi?? Ker me sedaj res grabi panika in res ne vem pri čem sem.

Hvala za kakršenkoli odgovor.
Lepo vas pozdravljam!

Pozdravljeni,
ob okužbi, ki jo prebolevate, iztiri krvni sladkor, očitno pa so narastle tudi vrednosti krvnih maščob. Ko se bo vnetje umirilo, bodo tudi te vrednosti padle. Lahko se zgodi, da ob okužbi sladkor tako naraste, da bi rabili zdravljenje z inzulinom, kar je že eden od razlogov, da bi morali v bolnišnico. Trigliceridi pa so nevarni zaradi tega, ker se ob visoki vrednosti lahko pojavi spontano vnetje trebušne slinavke. Ni se za hecat, a vse se da urediti. Samo zdravila je treba redno jemati in se držati diete.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close