Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine hrbta

Bolečine hrbta

Pozdravljeni,

Stara sem 27 let, razen celiakije zdrava.
Že 5 mesecev me boli spodnji del hrbta. Najprej me je bolel občasno, sedaj pa vedno pogosteje, težko pa rečem, da bolečina narašča. Kakšen dan je huje, kakšen manj, skoraj noben dan pa ni nič. Tudi, ko grem na wc, malo čutim bolečine v pretežno spodnjem hrbtu. Občasno se mi bolečina širi po levi nogi v koleno, zadnjič tudi v gleženj. Včasih boli tudi leva lopatica. Včasih me boli tudi pod rebri ali na sredini, vendar ne vem, če je povezano. Torej, če povzamem vse skupaj. Bolečina se seli (razen hrbta, ki je stalna), ni pa to neka huda bolečina. Ponoči je OK, me pa vedno boli že zjutraj.
Zanima me, ali je to kaj resnega? Bo minilo ali traja predolgo? Bila sem na masaži, ni pomagalo. Strah me je, da gre za kakšnega raka. Naj povem, da je vsa kri vredu.

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
bolečina je pozni znak rakave bolezni, tako da ta vzrok odpade. Svetujem izključiti vnetne revmatske vzroke. Če so SR, RF in drugi laboratorijski testi v mejah normale, je tudi to izključeno. Naslednji vzrok je netreniranost mišic in bolečine zaradi tega. Svetujem postopno aktivacijo in vadbo, poudarek na postopno! Če so obremenitve naenkrat prevelike, vas b bolelo še bolj.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close