Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pregrevanje obraznega predela sinusov

Pregrevanje obraznega predela sinusov

Spoštovani,
imam vprašanje v povezavi z uporabo ir lučke za pregrevanje obraznega predela (na področju, kjer so sinusi) – in sicer glede zaščite oči.
ali je za oči dovolj varno, če jih imam med pregrevanjem zaprte pokrite z ruto in poleg tega za zaščito dam čez vse to čez smučarska očala, ali bi bilo potrebno kupiti prav zaščitna očala z ir filtrom.
V navodilih uporabe lučke piše samo,da se naj ne gleda v luč, da je potrebno imeti med terapijo zaprte oči in da se eventuelno pokrijejo še z gazo.
Sprašujem previdnostno glede na vaše strokovno mnenje, če je zaščita (zgoraj opisana na začetku), ki jo imam namen uporabiti dovolj, da se izognem morebitnim posledicam, ki bi utegnile nastati zaradi morebitne premajhne oz. nepravilne zaščite.

Pozdravljeni!
Če nameravate z IR lučko smučati, je uporaba smučarskih očal priporočljiva. Namestiti pa jo morate tako, da boste videli progo, ne da bi vaše oči pri tem srečale ir žarke! Če pa jo boste uporabili za to, čemur je namenjena, upoštevajte navodilo proizvajalca.
Naj poudarim, da niti slučajno nisem ekspert za vse, kar mi pripisujete. Sem samo in zgolj zdravnica družinske medicine. Tudi jaz za stvari, kjer nisem strokovnjak, preberem navodila ali vprašam strokovnjaka.
Samo še nekaj bi vseeno vprašala iz radovednosti. Kam pa nameravate v teh poletnih dneh iti na smučanje?
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spostovani, vprasanje sem postavila z vidika zascite oci pred ir zarki. Sem se z vprasanjem obrnila tufi na za to strokovni forum, pa je zal trenutno zaprt in pise, da se lahko obrnemo na ostale strokovnjake. Pa z vidika zascite oci pred to svetlobo sem mislika da imaste kaksno strokovno splosno podlago, saj nas vseskozi opozarjajo, da moramo oci tudi pred soncem in uv zarki pravilno zascititi. Iz skrbi za potrebno fovoljsno preventivno zascito sem torej postavila to vprasanje, saj vem, da imajo v salonih in terapijah po zdraviliscih na voljo za paciente ocala za cas terapije, ker jaz posebnih nimam sem si mislila pac pomagati s smucarskimiv skrbi da bi dovolj zascitila oci oz. Kot srm vprasala ce ta alternnativa ne bi bila dovolj, ce je potrebno kupiti tiste prav z ir filtrom. Ne razumem zakaj bi se zdravnik oacientu, ki ga nekaj skrbi iz preventive posmehoval. Si mar ne zasluzimo vsi enakega korektnega odhovora. Jaz do vas nanrec nisem bila nic nesramna, napadalna in zajedljiva, ce kje mi lahko poveste. Clovek ostane odprtih ust ob tsksnem odnosu zdravnika na prijazno vorasanje pacienta. Hvala vam za vas namenjen cas

nova
Uredništvo priporoča

Še enkrat lepo pozdravljeni,
bolj sem imela občutek, da se vi želite malo pošaliti, pa sem na to obrnila.
Torej, za doma zadošča zaščita oči, ko mižite. Seveda ne glejte v infra rdečo lučko.
Jaz tega obsevanja ravno ne priporočam.
Smučarska pčala res niso za to primerna, zato sem razumela, da se šalite.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close