Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Mravljinci v prstih zjutraj

Mravljinci v prstih zjutraj

Pozdravljeni.

Že nekaj časa čutim zjutraj ko se zbudim/zbujam mravljince v desni roki. Danes sem imel mravljince v sredincu in prstancu in sem potreboval kar precej čas, da sem jih pregnal. Ponavadi se med spanjem na pol zbudim, malo pomigam z roko in mravljinci izginejo, ponovno zaspim in se nato ponovno pojavijo. Danes pa sem rabil 10 min če ne več, da sem se znebil mravljincev.
Star sem 20 let. Pa hodim na kar precej intenzivno telovadbo z dvigovanjem uteži kar je mogoče vzrok?

Mislite, da imam mravljince zaradi telovadbe ali bi lahko bilo to nekaj drugega?

Pozdravljeni,
odgovor je s precejšnjo zamudo in upam, da vam je že boljše. Predvidevam, da ste si pri obremenjevanju rok stisnil živček na roki. To se da dokazati z EMG preiskavo. Ali pa za nekaj časa prekinite aktivnosti z utežmi, da si roka opomore!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

V resnici zdaj opazam mravljince v obeh rokah in na različnih prstih. Ne pojavi se mi vsako jutro, najbolj pogosto pa ob vikendih ko ne hodim na fitnes. Pa lahko to vodi v kake hujše težave ali vedno ostane samo na neprijetnosti?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
ravno zato, da se opredeli vzrok, svetujem narediti EMG. Če gre za eno od utesnitvenih nevropatij, skušamo odpraviti vzrok za utesnitev, na primer če gre za sindrom zapestnega prehoda, se mesto utesnitve v zapestju operativno sprosti.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close