Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Več vprašanj, cepljenje, imunologija

Več vprašanj, cepljenje, imunologija

Ker ne vem,kateri forum funkcionira in kam zastaviti vprašanja, sem se odločil to tukaj.
Vprašanja, prosim strokovne znanstveno dokazane odgovore. Cpljenje KME, prva doza, pretečen en mesec, cepivo FSME-IMMUN, povprečna zaščita 50 procent, prišlo do vboda klopa, če bi bil slučajno okužen, ali obsoječa zaščita kaj pomaga, ali povsem nič,kako deluje imunologija telesa. Če bi bil okužen, ali zaradi delne zaščite pride do manj hudih simptomov in težav ali je isto,kot če sploh ne bi imel nič protiteles.Dosedaj mi je uspelo izvedeti, da sedaj drugo cepljenje ni priporočljivo in je treba počakat inkubacijsko dobo, ki je do 28 dni. In za vso javnost, ali ima kdo izkušnje. Jutri si grem pregledat titer samoplačniško, ali je ta izvid relevanten, ker eni pravijo, da to ne pokaže prav drugi pravijo drugače.Eni zdravniki priporočajo, drugi, da to ni to. Če se še kaj spomnim dodam.hvala.lp

Pozdravljeni,
vprašanje presega obseg mojega strokovnega dela in prosim, da ga zastavite epidemiologu na forumu cepljenje. Ne vem, ali je aktiven. Sicer ga zastavite drugje. Hvala za razumevanje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close