Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina krči v trebuhu

krči v trebuhu

Pozdravljeni!

Že kakšno leto imam težave s še kar hudimi krči v spodnjem delu trebuha, izvor je približno 2 cm levo od popka, bolečina pa se potem širi čez spodnji del trebuha. Pojavijo se približno 4-krat do 5-krat na mesec. Bila sem na 6 mesečni brez glutenski dieti, saj so mislili, da imam reakcijo na gluten, kasneje laktozno intoleranco, vendar so po upoštevanju diet, na pregledu ugotovili, da to dvoje ni vzrok mojih težav. Tudi na ultrazvoku in gastroskopiji niso odkrili nič posebnega. Sicer se ščipanje, da preživeti, sem pa imela 3-krat že prav napad krčev, ob katerih sem se sesedla od hude bolečine. Napadi ponavadi trajajo 2 uri in počasi pojenjajo, če strogo mirujem. Osebna zdravnica mi je svetovala zgolj pitje kamilic v primeru pojava krčev, ker naj bi zadostovalo, pa ne. Ker mi gre to stanje počasi že na živce in ne vem več kaj naj storim (tudi glede ugotavljanja vzroka), me zanima ali kdo pozna kakšno dobro rešitev za preprečevanje krčev, oz. kaj jih najhitreje ublaži?

Hvala za pomoč in lp!

Pozdravljeni,
na tem forumu odgovarjam samo moderator. Če želite vprašati druge, vprašanje naslovite na pogovorni forum, isto lahko na Med.over.net. Prikrčih v spodnjem trebuhu svetujem ginekološki pregled in izključiti še te vzroke. Sicer ob pojavu bolečine od nefarmakoloških ukrepov pomaga gretje s termoforjem, masaža v smeri urinega kazalca, pitje čaja iz janeža, komarčka, kumine – otroški čaj. Od zdravil poskusite SAB Simplex, ki se dobo v lekarni brez recepta. Seveda opravite vse preglede in testiranja, da se odpravljive vzroke vseeno pozdravi.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close