Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina želodec

želodec

Spoštovani!
Stara sem 49 let in zadnja 4 leta večino časa v skrbi za svoje zdravje. Malo sem bila k temu nagnjena že prej, ko pa je 2013 nenadoma umrl meni zelo ljub prijatelj, sem zapadla v nekakšno depresivno razpoloženje. Začela sem jesti ogromno sladkarij, zredila sem se več kot 15 kg. Imam 171 cm in 83 kg, prej pa vedno pod 65.
Pred približno letom dni sem začutila težave z želodcem, bolelo me je malo bolj levo, včasih sem neprijetnost čutila kar na vsej levi strani pod rebri. Zdravnica mi je dala Nolpazo in v bistvu je izzvenelo. Včasih sem čutila, da mi morda kava ne paše najbolj, sploh ne tista iz avtomata. Pojedla pa sem zelo veliko čokolade.
Pred kakšnim mesecem se je težava z želodcem spet pojavila. Vsaj mislim, da je želodec, čeprav je spet bolj levo. Nimam pa toliko energije, da bi opustila čokolado in kavo. Mož me prepričuje, naj grem samoplačniško na gastroskopijo. Za nameček je lani umrl sestrin prijatelj mojih let za rakom na želodcu, pa ni imel nobenih znakov prej, na bezgavke je že šlo in tako je ugotovil.
K zdravnici bom šla, kaj mi vi svetujete? Gastroskopijo? Bolečine včasih sploh ni, včasih malo čutim v eni točki levo, nikoli ni zelo hudo.
Malo me imajo pa že vsi dosti s tem jamranjem …

Pozdravljeni,
se opravičujem za čakanje, res je dela preveč.
Predvsem vam svetujem iti z zdravniku. Izključiti je treba vzroke v žolčniku in predlagam gastroskopijo. Na vse vas glede na težave in klin. znake z ustrezno stopnjo nujnosti napoti osebni zdravnik.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close