Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Želodčne težave in smiselnost Ranitala

Želodčne težave in smiselnost Ranitala

Pozdravljeni, vljudno bi vas prosil za nasvet. Star sem 29 let. Nekje 14 dni nazaj so se mi začele težave v želodcem – pekoč občutek nad popkom, ki se širi še v druge dele telesa, večinoma po hranjenju ali pa, zanimivo, po vožnji avtomobila, sploh, če je cesta luknjasta (bizarno, vem). Pomagal sem si z Ranitalom 2x150mg (skupno sedaj 1 teden), ki je najprej dobro prijel in sem bil kar zadovoljen, sedaj pa stvar stagnira oz. se ne popravlja več, ta pekoča bolečina vedno bolj “prebija”. Hrano sem uredil: kavo in čokolado popolnoma stran, zadnjič jem ob 18.00. Težave mi povzročajo tudi min. kisli sokovi, tako da več ali manj pijem vodo. Menite, da bi bilo bolje, če bi poskusil še z Nolpazo? Je možno, da je Ranital dosegel maksimum delovanja?

Seveda bom obiskal tudi osebno zdravnico. Potem ko je stvar šla na bolje, se nisem nič naročal, da ne bi delal gužve, sedaj pa so ravno prazniki, toliko hudo, da bi šel na urgenco pa na srečno tudi ni, tako da prosim vas za nasvet.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
je smiselno Ranital prenehati in vzeti Nolpazo, nato še k zdravnici, četudi bo po Nolpazi čisto dobro.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!
Imam podobne težave, stara sem 50 let, zdaj si pomagam z Nolpazo. Mislim, da gre na bolje. Zakaj svetujete potem kljub vsemu k zdravnici, tudi če bolečine ni več? Kaj lahko pogleda?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
vsakega, ki ima težave v zgornjem delu trebuha, zdravnik pregleda. Napotujemo tudi na dihalni test ali na EGSK, glede na težave in v skladu s smernicami za obravnavo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Imam še eno vprašanje s tem v zvezi: zdravnica me je poslala, naj oddam blato za pregled na morebitni helikobakter. Danes sem oddala. Je ta test zanesljiv? Je bolj zanesljiv dihalni test ali je morda še najbolje iti na gastroskopijo? Razmišljam, da bi šla kar samoplačniško, se je pa malo bojim … Bolečine niso hude, rahle, Nolpaza pomaga, po dveh tednih pa še ni 100% dobro.

Pozdravljeni,
test v blatu je dovolj zanesljiv. Noben test pa ni 100% zanesljiv niti specifičen. Če je negativen, velja ob težavah ponoviti ali dihalni test ali gastroskopijo, ki ni nič hudega.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close