Najdi forum

putika

Pozdravljeni!
Stara sem 34 let in pred dvema dnevoma ko sem se zbudila me je bolel palec na levi nogi. Popoldne sem sla se na sprehod(hitra hoja) in me je potem bolj bolel. Imam zateceno blazinico pod clenkom, ce pritisnem tudi boli, ni pa pordela ali topla. Pred nekaj casa me je ze bolel tako prst, ampak mislim, da na desni nogi, a ni bil zatecen. Zacela sem prebirat in ugotovila, da je to lahko putika. Sesul se mi je svet…imam 2 majhna otroka, kako bo, ce sem res obolela za putiko. Naj povem, da ne pijem alkohola, ne kadim, dokaj zdravo zivim…od cesa potem ta akutni napad…kaj bom pazila pri prehrani pri putiki, ce ze sedaj pazim…prebrala sem tudi, da so zdravila zelo skodljiva .a jih je potrebno dozivljensko jemati…kaj to pomeni, da mi bodo odpovedale ledvice? Takogrozno mi je, ko imam se najlepsi del zivljenja pred mano se mi zgodi to…na kaksen nacin bom zivela?! naj povem, da imam tudi tezave s scitnico, hipotiroza. blazinico si mazem z naklofenom. Kaj naj naredim, kako sploh ziveti s to boleznijo, ko imas se celo zivljenje pred sabo…bom postala invalid, kako nom opravljala moj poklic?Rada se ukvarjam s sportom, vsak dan hitro hodim…tudi tega ne bom zmozna vec, pa pri teh letih.
se opravicujem za moj izpad, ampak se prav zaprepadena, grozno mi je.
hvala vam!
lp

Pozdravljeni,
ni se vam treba nič opravičevati. Sami ste si postavili to diagnoszo, pa mislite, da je pravilna? Kaj če bi vseeno šli k zdravniku, da poskusi najti vzrok za vaše težave. Naj še nekaj rečem. Tudi če res imate putiko, ni to nobena tragedija! Zdravila so, niso tako grozna, kot mislite.
KOt sem najprej rekla, svetujem iti k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close