Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Odtiščanec

Odtiščanec

Pozdravljeni, prosil bi vas za malo pomoči in sicer potrebujem nasvete kako bi lahko odstranil oz. pozdravil odtiščanec, ki ga imam na podplatu. Na pritisk me boli in me zelo ovira pri hoji. Obiskal sem zdravnika, ki so potrdili, da je odtiščanec in da bi najboljša bila operacija. Se pa nahajm v tujini in bi vse stroške operacije moral kriti sam, kar trenutno ni mogoče. Zato me pa zanima kaksen je najboljsi nacin,, da lahko pozdraviš odtiščanec doma.
Zdravnik mi je samo predpisal antibiotike in tablete proti bolečini. Antibiotike sem jemal 1 teden po 2 tableti na dan. Tablet proti bolečini pa nisem jemal, ker mi ni bilo potrebno.

Po enem tednu jemanja antibiotikov ni bilo stanje nič boljše. Imam pa že ta odtiščanec skoraj 2 meseca.

Hvala vam za vse nasvete.

Pozdravljeni,
otiščanec se odstrani z operacijo, kar ste rekli, da ni možno. Pomaga ga stanjšati in zmehčati. To naredi pediker, lahko tudi krioterapija, Kar v Sloveniji delajo dermatologi. V lekarn se dobi tudi obliž s salicilno kislino, ki zmehča in stanjša otiščanec, da ne boli.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close