Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Glavobol

Glavobol

Pozdravljeni
Že več let imam glavobole (10-15 let), ki se pojavijo npr. pri telesni aktivnosti, in to že po nekaj minutah. Ne pa pri vsakršni, npr če glava miruje (sobno kolo), lahko mirno gonim 30 minut visoko intenzivno pa ne bo glavobola, tudi pri utežeh, kjer je glava statična in se mi utrip poviša je vse v redu. Najslabše je naprimer pri skakanju, pri samem teku, kakšne druge intenzivne vaje, kjer je glava v gibanju in na njo deluje sila, tudi ko se peljem z avtomobilom me glava začne bolet, ne sicer takoj ampak postopoma, včasih tudi čez par ur, ampak že v naprej vem da me bo. Lekadol mi hitro pomaga, najbolje je vzeti ob prvih znakih potem je hitro bolje. Če ne vzamem tablete se glavobol postopoma jača in je praktično nevzdržen (močna utripajoča bolečina po celi glavi, ki se še poslabša če grem spat), ko pa vzamem lekadol (včasih je dovolj že 1 pa je v roku 15 min bolje). Glava me začne boleti tudi pri psihičnih obremenitvah (imam takšno delo kjer sem psihično obremenjen več ur za računalnikom) in praktično vsak dan moram vzeti tableto ko to delam, sedaj sem na bolniški in je bolje. Bil sem na CT glave (brez KS), kjer sem pričakoval najhuje vendar so ovrgli sum na malignom in odkrili niso nobenih patoloških sprememb. Strah pred tem sem imel že zadnji 2 leti, kar je verjetno samo še poslabšalo zadevo. Čez 2 meseca imam še pregled pri okulistu. Katere preiskave mi še predlagate? Opravil sem tudi preventivni pregled, kjer so bile vse vrednosti v redu. Je mogoče potrebno opravit še MR glave, da bi se tumor dokončno ovrgel ali je dovolj CT? Hvala vnaprej.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,
da se ovrže tumor, je potrebno narediti CT glave, Vzrokov za glavobol je zelo veliko, a najpogostejši je tenzija mišic. Najuspešnejš je zdravljenje s fizikalno terapijo, počitkom in vajami izmenjaje. Da se mišice sprostijo, se uporablja različne metode, od zdravil do vsega nemedikamentoznega zdravljenja. Potrebno je vzdrževati boljše stanja, sicer se težave ponovijo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close