Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina CT IZVID ABDOMNA

CT IZVID ABDOMNA

Spoštovani ,

po opravljeni CT preiskavi abdomna sem prejela izvid:

Med sedmim in osmim jetrnim segmentom je vidna manjša biliarna cista 38x29x37 mm.Do 5mm velika hipodenzna sprememba je vidna tudi v petem jetrnem segmentu,lezija je premajhna za karakterizacijo.Vidna je nodularna unilateralna hiperplazija leve nadledvične žleze.
Vidne drobne mezenterialne bezgavke,velike do 4mm.
Na rezih toraksa vidna manjša nodularna sprememba premera 9 mm,ki kaže denzitometrične vrednsoti okoli 17 HU.Vsebujejo drobno kalcinacijo.V dorzalnem delu pljučnega parenhima vidna subplevralno slabša predihanost.
Želodec je kolabiran – obilnejša stena želodca v fundusu in korpusu.Vidna hiatalna hernija želodca.Viden je elongiran kolon transverzum .Najverjetneje večji divertikel descendentnega dela dvanasjtnika,ki meri 43 krat 28 mm.

Lepo prosim,če mi na kratko razložite,kaj pomenijo navedene spremembe in ali je potrebna še kakšna diagnostika . Sem kar malo zaskrblejan,glede na vse navedeno.

Že v naprej hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,
CT izvid je verodostojna navedba vsega, kar radiolog vidi. Klinično pomembno pa je tisto, kar je povezano z neko klinočno sliko, ki je ne poznam. Večina navedb v izvidu ne pomeni nič drugega kot fiziološko oz. normano stanje. Izvid naj vrednoti zdravnik, ki vas je na preiskavo napotil.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close