Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Debelo crevo?

Debelo crevo?

Pozdravljeni
Stara sem 41 let.Ze nekaj let se ukvarjam z bolecino pod desnim rebrnim lokom.Pred 5 letimi sem opravila kolonoskopijo ,kasneje se gasteoskopijo in uz trebuha.vse bp.slikali so mi tudi kosti v predelu reber,kjer so edino videli da imam veliko zraka v crevesju,zato sem si kupila nekaj proti napenjanju.Vendar mene vsakodnevno popoldne najbolj zvecer boli ali tisci. Kupila sem si tudi pripomocek za klistiranje in sem opazila da se po izpraznjenju crevesja stanje izboljsa.Vendar se ga ne upam vsakodnevno izvajati da se mi crevo ne poleni. Sem suha vendar trebuh je prevec napihnjen ne glede kaj jem…Naj dodam da tudi alergij niso odkrili.Obcasno se stanje izboljsa,vendar ne za dolgo…na bioresonci so mi rekli da imam kandido in zajedalce a na to ne dajem kakega poudarka. Vse vpliva pocasi ze na mojo psiho…so dnevi ko si recem da s tem pac moram ziveti…pridejo pa dnevi ko si mislim da ker cakam in nic ne ukrenem in se tolazim da ni nic..da bo prislo do kake hujse tezave-bolezni.Pa bo ze prepozno…kaj mi svetujete..kaksne hrane naj se izogibam..kaksen pregled se lahko opravim.Bi bilo smiselno pogledati se enkrat crevesje?hvala za odgovor

Pozdravljeni,
morda bolečine izvirajo iz kostno mišičnega sistema. Ponavljati že opravljenje preiskave, ki so bile bp, ni smiselno. Skušajte biti dovolj antivni, telovaditi, prehranjujte se zdravo. Popiti je treba dovolj vode, okrog 2 litra na dan. Glede klistiranja sem mnenja, da ni na mestu.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Bolecine, ki jih imate so zaradi tega, ker so tam fleksure. Ko se ligamenti in fleksure napnejo, zacne bolet. Vse skupaj pa se dogaja, ker je v crevesju vsebina in je crevo v taki poziciji. Zato tudi cutite olajsanje po klistiranju. Pravimo, da gre za visceralno bolecino. Nekako se ne znamo zakaj do tega pride, je pa to v sklopu razdrazljivega crevesa. Klistirate se lahko z vodo tudi vsak dan, od tega crevo ne bo leno. Lahko poskusite tudi Colospa retard, ki ga predpise zdravnik. Je prav za to. Upam, da sem kaj pomagal in da ne bo kolegica jezna.

Darko S. Dr.med., spec. Gastro.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
nič nisem jezna, z veseljem bi vam prepustila vprašanja s področja gastroenterologije, saj se premalo podrobno s tem ukvarjam. Nimamo pa gastroenterologa. Bi ga pa nujno potrebovali kot moderatorja.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni
Zdravnica mi je predpisala te tablete pa ne vem ali naj se jih sploh lotim jesti. Kaj je ta sestavina ki jo vsebuje zdravilo. Izogibam se namrec tabletov ki niso ravno naravna oziroma skodljiva za kaj drugega. Kaj pomeni ta zapis za ta zdravila
kapsula
Pakiranje : Škatla s 30 kapsulami (2×15 pretisni omot)
Pravni status dovoljenja : Zdravilo z začasnim dovoljenjem za vnos/uvoz s seznama EZ ali NPZ – Zdravilo je na seznamu esencialnih zdravil (EZ) ali nujno potrebnih zdravil (NPZ) in se uporablja, kadar z zdravili z dovoljenjem za promet ni mogoče doseči enakovrednih terapevtskih izidov.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, nikjer ne omenjate, za katero zdravilo gre in zakaj naj bi ga jemali. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni
ko sem lani pisala glede bolečine pred rebri,ste mi napisali:
Lahko poskusite tudi Colospa retard, ki ga predpise zdravnik. Je prav za to. Upam, da sem kaj pomagal in da ne bo kolegica jezna.

Naj dodam da je bolečina pod rebri očitno tudi neke psihične narave, ker me na dopustu ne boli, ne glede na to kako se prehranjujem.

se opravičujem, sedaj vidim da niste vi odgovarjal
Darko dr svetuje
22 Apr 2017 04:20
Bolecine, ki jih imate so zaradi tega, ker so tam fleksure. Ko se ligamenti in fleksure napnejo, zacne bolet. Vse skupaj pa se dogaja, ker je v crevesju vsebina in je crevo v taki poziciji. Zato tudi cutite olajsanje po klistiranju. Pravimo, da gre za visceralno bolecino. Nekako se ne znamo zakaj do tega pride, je pa to v sklopu razdrazljivega crevesa. Klistirate se lahko z vodo tudi vsak dan, od tega crevo ne bo leno. Lahko poskusite tudi Colospa retard, ki ga predpise zdravnik. Je prav za to. Upam, da sem kaj pomagal in da ne bo kolegica jezna.

Darko S. Dr.med., spec. Gastro

Res nisem bil jaz, o zdravilu vem le, da se uporablja za zdravljenje dunkcionalnih motenj črevesa, iritabilnega kolona. Da bi se zdravila, ki vam ga je predlisal zdravnik, bali, ne vidim nobenega razloga, lastnih izkušenj z njim pa žal nimam. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, trenutno imam enako tezavo. Mene pa prav spika pod desnim in levim rebrom. Zacel se je ko so mu ugotovili helicobacter piyori. Na zacetku terapije se je vse umirilo. Po koncu terapije pa se je zadeva ponovno zacela stopnjevati. Opravil teste na omenjeno bakterijo kateri so pokazali da jo ni. Napihnjen trebuh imam in to precej. Lepljivo blato. Vetrovi pa kar ne nehajo. Je pa je odvisno kaj pojem. Od 1996 leta sem na terenu(telekomunikacije) in prehranjevanje priznam ni bilo vzorno ampak ni bilo cajta zame. Moj sosed je imel enake tezave in pravi da jih je resil z enim detox programom. Se pa ne spomnik kater vem pa da je ra znamka-trgovina v merkatorju na smartinski cesti v lj. Cca 80€ kosta. Pravi da se je po terapiji preporodil. Prve 5 dni je iz njega kar teklo. Po mojem je to bakterija alu kaksen parazit. Dobil sem tudi te kapsule retard danes startal s terapijo. Pravijo da crni oreh, pelin in klincki ubijajo parazite. Jz bom zdaj presaltal na to samo cakam na gastro, ultrazvok in koliskopijo ne smem povarvat zelodec z oljmi.. upam da si se resila zagate in tezave. Lp.

Dajva poskusit najprej z izključevanjem posameznih živil, začel bi s tistimi z laktozo (in seveda vsemu kar nape ja)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zal se ne☹️

New Report

Close