Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pomirjevalo

pomirjevalo

Spoštovani
Pred časom sem dobil na recept helex zaradi paničnih napadov + cipralex, ker so se panični napadi nehali sem prenehal z uporabo enega in drugega že pred več kot letom. Sedaj sem dobil napotnico za CT glave, pa me zanima ali lahko vzamem helex pred pregledom (ima to kakšen vpliv na izvid?), saj sem zadnje čase pod precejšnjim stresom in imam strah pred diagnozo in pred samim paničnim napadom.

Pozdravljeni,
pomirjevalo pred preiskavo lahko vzamete, ne bo vplivalo na izvid. Bolj boste sproščeni in boste lažje potrebno časa pri miru. Velja, da do 3 tedne jemanja še ne povzroči odvisnosti. V primeru vztrajanja potrebe pa svetujemo ponovno uvesti Escitalopram, pomirjevalo oz. anksiolitik pa samo občasno.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

hvala za odgovor.
zanima še me zakaj je potrebno biti tešč za CT glave, saj tako piše, in kaj se zgodi če ne bi bil?

Pozdravljeni,
če v navodilu piše, da bodite tešč, že vedo, zakaj. Če vam to ne zadošča, vprašajte. Ne vem, kaj se zgodi, če niste.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close