Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina povečana bezgavka pod pazduho

povečana bezgavka pod pazduho

Spoštovani,

že približno 2 leti imam povečano bezgavko pod levo pazduho. Velika je približno 1 x 1 x 1 cm (na oko) in se ne spreminja. Ni boleča, edino včasih malo moteča (občutek žgečkanja). Se ne premika in ne raste. Ko se je pojavila, sem jo pokazala ginekologijni in je rekla, da je to samo bezgavka, in nič drugega. Nisem bila na nobenih preiskavah. Zanima me, če je ok, da to ne izgine. Ali jo imam lahko tudi še več let in ne bo nič narobe? Ali bi morala iti na kake preiskave?

Kot otrok sem imela povečano bezgavko v dimljah, ki pa je bila večja (občutek pa je bil isti) in so mi jo odstranili.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni,
opislali ste izgled normalne berzavke, ki lahko ostane trajno in ni nevarna. Nenadna rast neboleče tipne spremembe, grčavpst, zraslost s kožo in podlago, so znaki, da se nekaj dogaja. Diagnostika ni potrebna, spremljajte velikost, zadošča na 1 mesec. Ne tipati vsak dan, ker vas bo bolelo že zaradi tipanja. Če zelo boli, se lahko vname. V tem primeru obiščite zdravnika.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close