Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Prekomerno potenje in zardevanje

Prekomerno potenje in zardevanje

Spoštovani,

stara sem 24 let in imam že od konca osnovne šole (od 13.,14. leta) probleme s prekomernim potenjem (pazduhe in dlani) in z neizmernim zardevanjem. Čeprav si nekateri ne morejo predstavljati, mi to močno vpliva na kvaliteto življenja, saj se izogibam določenim situacijam, kjer so moje težave še bolj izpostavljene. Glede tega nisem nikoli z nikomer govorila, pač pa to vedno skrivala po svojih najboljših močeh. Po kar nekaj brskanju po spletu, sem se prepoznala v hiperhidrozi ter se tudi zanimala za ETS operacijo. Nedolgo nazaj pa sem začela razmišljati, da bi bile mogoče težave s ščitnico, saj naj bi bila hiperhidroza zelo redka. Zanima me, če je možno, da težave s ščitnico povzročajo takšno prekomerno zardevanje (popolnoma rdeč obraz, ušesa, tudi vrat) ter prekomerno potenje pazduh in dlani? Prepoznala sem tudi nekaj drugih simptomov, kot npr. dvojni vid, obliv vročice ali mraza, nenehna utrujenost, živčnost, občasno pospešenje utripa srca, suha koža po telesu… Vem, da si ne bi smela sama postavljati diagnoz, ampak mi je zelo težko deliti ta problem s komerkoli, sploh ker ga “skrivam” že tako dolgo. Prosim za vaše mnenje, kaj bi bilo bolj verjetno? In kako se spopasti s tem?

Iskrena hvala za vaš čas in lep pozdrav!
Klara

Pozdravljeni,
organske vzroke se da zelo hitro potrditi oz. izključiti. To naredite pri osebnem zdravniku. Če se jih izključi, lahko gre za anksiozno motnjo, ki se o da zdraviti. Vsekakor je zelo smiselno, da greste k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close