Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina izvid RTG ter MR

izvid RTG ter MR

Prosim, če mi lahko malce svetujete kako naprej….revmatologa še čakam…o čakalni dobi ne bi.

RTG slikanje sakroiliakalnih sklepov je pokazalo – nekoliko neravna in zabrisana sklepna površina levega SIS sklepa z minimalno poudarjeno subhodralno sklerozo (možen začetek artritisa). Zaradi tega, so me poslali na MR slikanje, kjer je izvid naslednji – oba sakroiliakalna sklepa primerno široka, relativno jasno prikazana. Na levi je v proksimalnem delu črevnične kosti videti manjše področje s spremenjeno intenziviteto signala, ki nakazuje možnost sprememb v smislu artritisa. Sklepna špranja izgleda zadovoljivo široka, večjih uzur ali erozij ni videti.

Ker me precej bolijo sklepi (roka/prsti, komolec, gleženj, izbočena vretenca na hrbtenici) , hkrati imam pustulozno luskavico (roke, stopala – nekaj dni v redu, pa se pojavijo gnojni mehurčki, pa ponovno malo ok… tako da koža se niti ne more regenerirat) me je dermatolog poslal na te preiskave. Dermatologa imam maja, HLA-B27 pa je negativen.
Zaradi vseh skupnih težav so mi tudi predlagali ( odvisno od izvidov MR ) terapijo z biološkimi zdravili. Zdaj pa – imam ali nimam artritis? Kajti vsem izpadem hipohonder, ker nenehno jamram – boli boli, ampak nič pokazati. Revma testi so pa bili negativni. Enostavno se nikakor ne morem sestaviti – če me ne boli tu, me boli tam, če ne tam, me tu….pa ne sedeti, pa ne stati, pa ne morem ležat….nenehno mi nekaj manjka že skoraj dve leti. In namesto da bi bilo bolje, je samo še več bolečih delov. Movalis pa mi je moja zdravnica ukinila, saj se mi je ustavilo mokrenje – 2x na dan, pa še to sem se sama spomnila, ne ker bi bila potreba. Obraz pa cel otečen, da zjutraj skoraj oči nisem mogla odpret. Zvečer pa sem vsaj oči odprla lahko, oteklina pa je vseeno vztrajala. Še leta – 48
Hvala za mnenje

Pozdravljeni,
sum na psoriatični artritis še vedno ostaja. Jaz bi vas zaradi dolge čakalne dobe glede na ta MR izvid napotila k revmatologu v nujno ambulanto , tako da pojdite nazaj k svojemu osebnemu zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
tudi sama sem imela podobne težave. Imam luskavico, boleli so me sklepi, (a ne vsak dan, teden – 3 tedne, potem je bilo nekaj dni mir…) nikoli mi niso sklepi otekli, pri revmatologu je bilo vse ok.
Potem sem zaradi poslabšanja stanja luskavice dobila biološko zdravilo, sedaj ga jemljem 3 leta in od uvedbe biološkega zdravila za luskavico, mene sklepi niso več boleli, Tako, da je mogoče, da te kljub pomankanju simptomov, ki bi nakazovali na psoriatični artritis, lahko sklepi bolijo zaradi tega.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
vse, kar ste naposali, je lahko točno tako.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close