Najdi forum

Viroza?

Pozdravjeni!

danes sem se zbudil s temperaturo 38C, slabostjo, omotico, hudo oslabelostjo in siljenjem na kašelj. Prav tako imam močno povišan in občasno nereden srčni utrip. Začel sem z vitaminom C, cinkom, čaji, toplo kopeljo in predvsem dosti počitka. Temperaturo imam sedaj že 38.5C in mislim, da še raste. To bi rad premagal sam, še posebej pa brez antibiotikov. Zanima me za kaj menite da gre – ali so na pohodu kakšne viroze?, kaj mi svetujete in kaj še lahko naredim, da se čimprej pozdravim.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
še vedno je čas gripe in drugih virusnih okužb. Teh se z antibiotiki ne zdravi. Antibiotike uporabljamo za zdravljenje bakterijskih okužb, ne virusnih. Če je vročina višja od 38,5 stC, svetujemo vzeti zdravilo, ki zniža vročino.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

danes je že 4. dan od kar imam temperaturo, ki se še vedno giblje od 37.8-38.3C, bolečine po telesu, hudo utrujenost, bolečine v očesih ko jih premikam, itd. 2 dni sem tudi izkašljeval rumenkast izmeček, sluznice (nos, grlo) pa mi je uspelo nekako za prvo silo očistiti, tako da me skoraj ne boli in se da dihati. Skoraj prepričan sem, da sem staknil gripo. Telesu poskušam vse skupaj kar se da olajšati z naravnimi pripravki – kupil sem tudi tinkturo ameriškega slamnika in propolis, jutri dobim še ultrazvočni inhalator, ker želim morebitne prihodnje okužbe skrajšati na minimum oz. olajšati izkašljevanje s katerim imam večkrat hujše težave.

Zanima me, kako dolgo je še normalno da tole traja in ali imate še kakšnega asa v rokavu, ki bi mi morda pomagal skrajšati oz. olajšati vse skupaj?

Hvala in lep pozdrav!

Asa v rokavu nimam ne jaz ne drugi zdravniki. Vseeno svetujem preveriti, ali je res gripa, če vročina ne bo padla tudi danes. Gripa lahko traja 1 teden, a je potrebno izključiti pljučnico in stanja, ko se da zdraviti bolj vzročno. Kar počnete, vse olajša težave, bistveno skrajšati pa se viroz ne da. Boljše jih je preprečevati, konkretno gripo s preventivnim ukrepom – cepljenjem. Poteka vsako leto jeseni. Če bi se cepilo več ljudi, bi zbolelo za gripo veliko manj ljudi, kot je letos. Predvsem starejši od 60 let in bolniki z neko kronično boleznijo imajo težek potek, mladi pa so po nepotrebnem bolni!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

danes je 6. dan bolezni in temperatura še vztraja in niha med 37.6C in 37.9C. Izkašljujem sedaj nekje 2 dni ne več, me pa še vedno sili na kašelj in ko zakašljam me zaboli sprednji del prsnega koša in tudi nič ne spravim ven. Tak zelo neugoden občutek/bolečina. Sicer me pri normalnem globokem vdihu ne boli in tudi ne slišim nobenega prasketanja ali piskanja. Je to normalno ali moram jutri takoj k zdravnici? Kako bi se pokazala pljučnica, če bi se razvila?

Najlepša hvala in lp!

Pozdravljeni,
pljučnica se kaže kot ponovno poslabšanje počutja, utrujenost in porast vročine, včasih tudi kašelj, bolečine v prsnem košu in drugo. Lahko pa se kaže samo kot neizboljšanje stanja in vztrajanje vročine. Zato pojdite na pregled.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close