Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Izrastek v želodcu

Izrastek v želodcu

Pozdravljeni,

stara sem 30 let, pred nekaj dnevi sem opravila gastroskopijo, ker imam velike probleme z zgago in refluksom, zraven GERBA so mi našli še nek izrastek: v korpusu želodca je na sprednji strani proti mali krivini vidna submukozna sprememba velikosti 5-7 mm pokrita z normalno sluznico. Napotena sem na endoskopski UZ. Ker sem spremembo tudi sama videla na sliki jo lahko opišem, kot okroglo kupolo (nima grbin, ni pecljata ampak okroglo kupolasto pritrjena na povrhnjico) in ima enako površino kot želodec, torej je pod sluznico. Zelo me skrbi kaj bi zdaj to lahko bilo, morda kaj hujšega ?

Hvala za mnenje

Lep pozdrav
Nina

Pozdravljeni,
ne da se reči, kaj je to, zato ste napoteni na endoUZ. Lahko normalna struktura od zunaj, ob želodcu, vtiska steno in se ta boči proti notranjosti. Počakajmo izvid, pa bo jasno.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spet se oglašam, izvid EUZ je bil, v želodcu viden polip velikosti 7 mm delno pecljat, izgled polipa korupusnih žlez, polip je povezan z jemanjem PPI. Torej sem ga dobila od jemanja zaviralcev protonske črpalke. Ker sem do sedaj jemala Nolpazo 40 zaradi velikih težav z GERB-om, (zgaga, refluks itd). so mi jo zdaj povsem ukinili, zaradi nastanka polipa. Lahko vzamem le kak Ranital, po potrebi. Odkar sem takorekoč brez Nolpaze pa se mi je stanje še bolj poslabšalo, želodčne težave so še hujše. Zanima me kaj je za storiti? Ali mi lahko predpišejo katere druge zaviralce razen Nolpaze ali sedaj ne bom smela jemati nobenih zaviralcev?. Kako pa naj potem si rešujem sama te želodčne probleme brez tablet, saj mi alternativa ne pomaga, kljub dieti, tudi Ranital mi ne pomaga. Kaj naj storim?

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
pojdite nazaj k svojemu zdravniku. Poleg Ranitala lahko vzamete Rupurut in Iberogast. Drugo vam bo predpisal zdravnik.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close