Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine po jedi

Bolečine po jedi

Pozdravljeni,

Stara sem 30 let in pred tremi leti me je začel na nenavaden način bolel želodec. Prvih dvakrat sem obiskala urgenco, ker je trajalo celo noč in bilo zelo neprijetno. Tam niso odkrili nič oz. so rekli, da so “koliki”. Po tem se je to še nekajkrat ponovilo, dokler nisem ugotovila, da je vzrok ležanje na hrbtu po obroku. Ni kislina, ker je občutek povsem drugačen. Je kot da bi me nekdo prijel okoli prostora, kjer se spredaj stikata rebrna loka, in zelo močno, brez predaha, stiskal. To traja okoli osem ur oz.dokler ne izbruham res čisto vsega (če mi uspe). Sedaj sem pač nehala ležati na hrbtu po obrokih, se pa še vseeno sem in tja, tudi kadar ne jem, pojavi bolečina na različnih mestih, levo in desno spredaj pod rebri. Zadnje čase sem neznosno utrujena in se včasih počutim, kot da bom omedlela, je to lahko kaj povezano s temi želodčnimi težavami?
Hvala. Lep pozdrav,
Sonja

Pozdravljeni,
a pri osebnemzdravniku oz. zdravnici pa niste bili? Ste v tem času shujšali? Kako pogosto se bruhanje pojavlja? A bruhanje sprožite sami? Mislim, da je toliko nejasnega, da rajši pojdite k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
Ne, pri zdravnici nisem bila, ker se je to dogajalo tako poredko (enkrat na tri mesece), da se mi potem ni zdelo nujno. Sicer sem zdrava, ne hujsam, ne jemljem nobenih zdravil… V zadnjih desetih letih sem (poleg viroz/prehladov) imela le vnetje ledvic in mononukleozo, to pa je tudi vse. Najlepsa hvala za vas odgovor!

Aja, bruhanje pa sprozim sama, da bi nehalo boleti, le enkrat sem na poti do urgence zaradi tresljajev v avtu vse samodejno izbruhala.

Pozdravljeni,
jaz bi vam svetovala pregled pri zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close