Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Slabsanje dioptrije

Slabsanje dioptrije

Ker naje forumu oftalmologija ni odgovora, poskusim se tukaj, zanima me vase mnenje, hvala vnaprej:

Pozdravljeni, prosim za mnenje
Pred letom dni sem obiskala okulista zaradi glavobolov, rdecih oci, solzenja… ugotovljena je bila dioptrija na dalec, in sicer +1.25, nekaj malega cilindrov, ocala za stalno nosenje. Simptomi so izzveneli, z ocali sem videla super. To so bila moja prva ocala v zivljenju, nikoli nobenih problemov z ocmi, vid vseskozi zelo dober. Pred nekaj meseci se je stanje ponovilo, poleg glavobolov, solzenja, obcutka napenjanja v oceh se mi je tudi motnilo, predvsem na blizino na koncu nisem sploh vec mogla funkcionirat. Ponoven obisk, podroben pregled z racunalnikom in stekli ter šok zame – dioptrija na daljavo +2.00, na blizino pa +3.50! In seveda se vedno nekaj malega cilindrov (+0.50 in +0.25). Dobila druga ocala, progresivna, s katerimi vidim odlicno, kar razjasnilo se mi je.
Zdaje pa zanima, ali je normalno taksno poslabsanje vida v tako hitrem casu ( eno leto) ali je lahko kaj drugega v ozadju? Skrbi me, ce se bo takole nadaljevalo, kaj bo cez cca 20 let??? Stara sem sele 41 let, blizinskega dela ( branje, racunalnik) nimam veliko. Prosim za nasvet
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,
okrog 40. leta se začne pojavljati starostna slabovidnost, strokovno presbiopija. Napreduje počasi, nastane pa zaradi neelastičnosti očesne leče. Napreduje do neke mere, potem se ustavi. Toliko o tem vem jaz, ki vseeno nisem strokovnjak na tem področju.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor… bega me samo to, da presbiopija je starostno slabsanje vida na blizino, meni se pa slabsa tudi na daljavo, v kratkem casu iz ok vida na +1.25 in nato na +2.00, na blizino pa tudi iz normaalnega vida na +3.50 … samo zanima me , ce je to normalno, da ni kaj drugega v ozadju oz kako prepreciti nadaljnje slabsanje?
Hvala vnaprej, lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
ne ukvarjam se z okulistiko, tega, kako hitro se lahko dioptrija slabša, ne poznam tako dobro, da bi lahko suvereno odgovarjala. To ni moje delovno področje. Vprašajte oftalmologa.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close