Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Že več kot 2 meseca in pol trajajoči prehlad

Že več kot 2 meseca in pol trajajoči prehlad

Že ves mesec december, ves mesec januar in še sedaj v februarju traja prehlad, ki se predvsem kaže v zamašenem nosu. Povišane temperature nimam, vendar imam nos konstantno zamašen, občasno imam napade kašlja.
Ne vem več, ali gre sploh za prehlad ali je to že kaj drugega? V prešnjih letih se mi noben prehlad oz. nahod ni tako dolgo vlekel.
V lekarni sem si 14 dni nazaj kupila Imunoglukan, vsak dan vzamem 1 tableto, vendar ni videti, da bi kaj pomagalo. Drugih zdravil ne jemljem. Pri osebni zdravnici še nisem bila, saj sem vedno mislila, da bo že minilo, vendar me zdaj že skrbi, ker zadeva kar noče miniti.
Kaj mi priporočate, da storim? Ali je možno, da gre za kaj drugega kot za prehlad?

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,
pojdite k osebnemu zdravniku, ker je lahko drug vzrok in ne infekt. Najpogostejši je alergijski rinitis ali ukrivljen nosni septum. Okužba in prehlad ne trajata tako dolgo, razen če gre iz enega infekta v drugega. Diagnostiko izpeljemo, ker se zdravljenje izbere glede na vzrok.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close