Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina v glavi in vratu

bolečina v glavi in vratu

Pozdravljeni!
Prosil bi za vaše mnenje…
Večkrat na dan me zbode,zaskeli v predelu nad desno senco glave.Bolečina je trenutna,ostra in zelo boleča.Pojavlja se zdaj na novo par dni.Naj povem,da imam zaradi 12 letnega nošenja bremen težave z vratno hrbtenico(belečino v vratu,zadnji del glave,na slikanje še čakam…)Opravil sem masažo,ki ni kaj prida pomagala in fizioterapijo(imam zelo napete vratne mišice).Previdno delam vaje za vratno hrbtenico,plavam…,lekadol ne pomaga.
V bistvu me zelo moti bolečina v predelu senc na glavi in me zanima,če je le ta povezana z bolečinami v vratni hrbtenici?Opravljena je bil MR glave 4.2.2017 in čakam na izvid.
Star sem 45 let,nekadilec,alkohol uživam redko.
Iskrena hvala za odgovor.
Leon

Pozdravljeni,
zbadajoče bolečine so običajno mišičnega izvora. So povezane z vratom, napetimi mišicami. Masaža malo pomaga, če greste enkrat. Če hodite redno, redno telovadite, redno hodite v infra savno, pa vse skupaj kar dobro pomaga. Pa še stranskih učinkov nima, tako kot jih imajo na žalost vsa zdravila. To ne pomeni, da jih ima vsak, ki jih jemlje, a določen odstotek ljudi jih ima. Vseeno si je nekako treba pomagati vsaj takrat, ko zelo boli. Takrat zdravilo proti bolečinam vzemite, redno pa jih odsvetujemo.
Redno se jemlje zdravila iz skupine modulatorjev bolečine, ki delujejo na naše zaznavanje bolečine. Te uporabljamo za zdravljenje kroničnih bolečinskih sindromov, ko izključimo organsko okvaro. Počakajte na izvide, potem se z zdravnikom dogovorita, kako zdraviti naprej.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close