Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nenamerno hujšanje in bolečina

Nenamerno hujšanje in bolečina

Pozdravljeni,

moje zdravstvene težave so se pojavile pred desetimi meseci, ko sem izgubila zavest po bruhanju. Na urgenci so dejali, da je šlo najverjetnejše za kolaps ob vagalni reakciji ob prebolevanju gastroenterokolitisa. Predpisali so mi zaviralce protonske črpalke, dva meseca kasneje so mi na gastroskopiji potrdili erozivno duodenopatijo in refluksni ezofagitis LA A in določili naj nadaljujem zdravljenje z Nexiumom. V prehrani sem izločila čokolado, kislo in pekočo hrano, prehranjevati sem se začela po dieti GERB. Zaradi konstantne bolečine globoko v prsnem košu, ki seva iz hrbtenice in krčev v želodcu in črevesju, ter slabosti sem opravila pregled pri gastroenterologu. Slednji me je poslal na manometrijo požiralnika, ki je pokazala normalen tlak v spodnjem požiralnikovem sfinktru oziroma normalen izvid in na ponovno gastroskopijo, kjer niso dokazali celiakije, izvid je pokazal le blag reaktivni kronični gastritis in ezofagitis.

V desetih mesecih sem izgubila 11kg telesne teže. Globoka bolečina v prsnici je prisotna vsak dan, boli me ponoči in zjutraj, ko vstanem. Odvisna je tudi od premikanja, če sem bolj sključena ali na boku jo še bolj začutim. Mesečno doživim neke vrste napad, ko občutim nekako ostro bolečino iz hrbtenice v prsnico, nato me začne krčevito boleti želodec in črevesje. Bolečine so tako utrujajoče, da se ne morem premikati, postanem bleda, utrujena in zadihana. V zadnjem tednu se napadi dogajajo bolj pogosto kljub trudu, da količinsko pojem zadosten kaloričen vnos hrane okoli 2000kcal na dan, mi kilogrami izginjajo. Zaradi močnih krčevitih bolečin sem obiskala urgenco, kjer so mi pregledali krvno sliko (bila je brez posebnosti), napisali so da kakršnokoli vnetno dogajanje (ezofagitis, gastritis, Crohnova bolezen..) je ob normalnih levkocitih in umetnih parametrih malo verjetno, srce deluje brezhibno na rtg pljuč ni videti nobenih sprememb, ščitnica deluje normalno. Ponuden mi je bil PET scan, katerega sem zaradi svoje mladosti zavrnila. Pozitivno energijo skušam ohranjati z avtogenimi treningi in meditacijo. Vendar sedaj, ko so bolečine toliko bolj močnejše in sem že močno pod indeksom priporočene telesne teže me je začelo skrbeti kaj se dogaja z mojim telesom.

Zanima me vaše mnenje in katere nadaljne preiskave mi svetujete.

Lep pozdrav, Tina

Pozdravljeni,
s PET CT se najde organske vzroke bolezni, tako vnetje kot morda tumor. Ker s prejšnjimi preiskavami niso našli vzroka, so vam to predlagali. Sami se morate odločiti, kako naprej.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close