Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Miokarditis?

Miokarditis?

Spoštovani!

Pišem vam, ker ne vem če naj grem na urgenco ali ne. Star sem 31 in imam insuficienco nadledvičnic. Fsal sem okužbo, počutim se, kot da imam gripo. Vsi sklepi in mišice me bolijo, hrbet me boli, trese me. Ampak vročine pa nimam. Nos, grlo so tudi ok. Zvišal sem odmerek hidrokortizona. Zdaj pa tisto kar se bojim. Opazil sem, da se mi zaletava srce? Dve fol močni ekstasistoli sem imel. In me zanima, kaj če imam miokarditis?? Vem, da je lahko zelo nevaren. Kaj naj naredim?Pregledal sem si tudi CRP ki je pod 5 in Levkociti so 8.3. Verjetno kaka viroza. Kaj menite za miokarditis?

Pozdravljeni,
miokarditis je bolezen, ki jo diagnosticiramo že z EKG, pa tudi laboratorijski kazalci vnetja so povišani, na primer CRP. Pri vsaki okužbi je srce bolj obremenjeno in se lahko ob pospešenem ritmu pojavijo ekstrasistole. Če vas to skrbi, je najbolje iti k zdravniku. Glede na normalen CRP je verjetnost ajhna, ni pa nemogoče, da bi se razvil že po odvzemu krvi, tako da je ob času jemanja krvi bil CRP še v mejah normale.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close