Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina izvid ct ja glave

izvid ct ja glave

Pozdravljeni. Prejela sem izvid ct glave napotena zaradi stalnih glavobolov.. vnetih sinusov ter pojava drobne pikice na desnen ocesu enkrat za 5 minut v razdalji 30h cm. Veckrat imam tudi obcutek oslabelosti ter kot nekaksno mravljincenje (elektrika) po dolcenih predelih telesa. Izvid : svezih demarkiranih sprememb, krvavitev,pomikov mozganovine ni videti. Lateralni ventrikli in likvorski prostori so primerno siroki. Razmerje med sivo in belo mozganovino je primerno. Kaj je moje vprasanje!? Zmotilo me je da ni vidnih svezih sprememb…torej imam kaksne ze prisotne stare spremembe? Ali so to pac tako izvid napise glede na trenutno stanje kar se isce? Dobila sem napotnico se za mr glave in mra mozg.zil. po protokolu za MS. Prav tako je dr. Na napotnico kar napisala diagnozo multipla skleroza. Rekla mi sicer ni nicesar…ampak zdaj se ze deset dni obremenjujem in ukvarjam s to dg in berem … kaksno je vase mnenje? Se na ctju vidijo okvare mielina? Ali to potrdi oz ovrze le mr? Hvalezna vam bom za odg. Lp

Pozdravljeni,
na napotnico je zdravnica napisala, zaradi suma na katero bolezen vas na MR glave pošilja. S CT se ovrže nekatere bolezni, z MR se vidi druge. Pravilno ste ugotovili, da se izvid napiše s temi besedami. Sicer pa predlagam, da se ne sekirate za stvari, ki niso potrjene, zelo velikokrat sume ovržemo!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close