Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Izpuščaji

Izpuščaji

Pozdravljeni!

Približno pol leta opažam, da se mi občasno pojavljajo izpuščaji po rokah in predvsem nogah. Prvič se mi je izpuščaj pojavil na roki in je sledil driski. Izpuščaj je nekaj časa srbel, potem pa ne več – madež je pa ostal – tisti “flek” na levi strani slike pri palcu roke. Sedaj pa nekaj mesecev opažam srbenje po zgornjem delu stopal (predvsem desna noga) in ponavadi kmalu za tem opazim tiste vijolične izpuščaje/packe. Srbi ponavadi ko se izpuščaji pojavijo, kmalu zatem pa ponavadi mine. Naj povem še, da sumijo da imam MS – MRI glave je pokazal več lezij, fiziološki status zaenkrat hvala bogu še ok, imam pa težave z rokami, mravljinčenjem, hudo utrujenostjo, poslabšanim vohom, “brain fog”, itd.

Sicer s temi izpuščaji ni zaenkrat nič dramatičnega, me pa vseeno skrbi da bi lahko šlo za avtoimuni odziv telesa. Prosim vas za mnenje in morebiten nasvet. (pa prosim za izbris slik)

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
kožnih sprememb je bistveno premalo za postavitev diagnoze kar takole, “čez prst”. Avtoimune kožne bolezni ne srbijo. Lahko je koža bolj suha, fizikalno poškodovana. Svetujem vam uporabljati tda mila, kožo namazati in dovolj piti, ker se koža vlaži tudi z zadostno hidracijo telesa. Če bo sprememb več, te pokažati zdravniku “v živo”, je lažje oceniti spremembe kot samo iz slik.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.
Mene pa zanima ali je mogoce da sem dobila alergijo na antibiotike? V nedeljo zvecer sem namrec vzela zadnji antibiotik, vceraj torej v torek zjutraj pa sem opazila izpuscaje po prsnem kosu, ki so se potem cez dan razsirili po trupu in obrazu. Danes pa se na roke. Bila sem pri zdravniku ki mi je dal injekcijo medrola in se enega zdravila katerega ime se nespomnim. Prav tako sem dobila tablete letizen ki jih morem vzeti zvecer. Po dveh dneh se stanje se ni izboljsalo. Zanima me kako dolgo lahko traja ce je res alergija na antibiotike in ali bo izginilo brez zdravil?
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
lahko gre za alergijski izpuščaj. Hitreje mine, če jemljete antihistaminik, to je Letizen. Običajno traja 7 do 10 dni.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close