Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Stalna srbecica pod pazduho, v predelu dimelj, v zatilju in okrog anusa. Ter obcasni edem po celem telesu.

Stalna srbecica pod pazduho, v predelu dimelj, v zatilju in okrog anusa. Ter obcasni edem po celem telesu.

Pozdravljeni
Stara sem 22 let. Ze leto in pol imam tezave z hudo srbecica pod pazduho in v predelu anusa. Srbecica je tako huda saj si spraskam vso povrhnjico. Naj povem da za vzdrzevanje higiene uporabljam le vodo in redno umivanje. Kot deodorant obcasno nanesem le parfum na oblacila. Zadnjih 6 mesecev zatekam v razne dele telesa. Zatekam v okoncine in v obraz. Postsvili so mi diagnozo: edem neznane etiologije. Bila sem na revmatskih testih, slikanju pljuc, alergoloskem testiranju. Vse raziskave so bile v redu. Rada bi vedela na koga se naj se obrnem, dermatolog? Kaj bi se lahko bil vzrok za te simptome? Mogoce bi se morala drzati kaksne djete? Hvala za pomoc

Pozdravljeni,
na diagnostične preiskave, ki ste jih opravili in so bile v mejah normale, bi vas napotila tudi jaz. Ne k dermatologu ampak h alergologu, ki se ukvarja z nutritivno alergijo bi vam še svetovala iti na pregled. Zdravljenja na pamet in diete brez prave osnove vam ne priporočam. Pametno pa je jesti zdravo hrano s čim manj umetnih barvil, ojačevalcev okusov ali konzervansov. To priporočajo danes vsem, ne samo tistim, ki že imajo težave. Vse več je tudi ti. pseudoalergij, ko s testiranjem alergije ne dokažemo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close