Najdi forum

Kila

Spoštovani!

Star sem 31 let in stalno je nekaj narobe z mojim telesom. Vedno me nekaj boli, vedno si nekaj pretegnem, včasih celo mislim, da ima fibromialgijo.
Tokrat me je dva tedna bolelo spodaj desno in levo v trebuhu. Občutek je bil kot da bi me nekdo brcnil v testise, tako sem mislo, da bolečina izhaja od tam. Šel sem na UZ testisov, ki je pokazal, da so testisi v redu, na obeh straneh pa mi je radiologinja odkrila ingvinalno kil. Levo 4×3 cm in desno 3×2 cm. Na UZ je jasno vidno, da mi v ta kanal ne zdrsne črevo, ampak maščoba. Torej vedno ko se napnem, se tja notri pomakne maščoba in potem gre spet nazaj v prvotno pravilno lego.

Zanima me, če se lahko imam od tega tam spodaj naprej bolečine preden grem odvajat in se vsebina premika v spodnjem delo debelega črevesja? Ker nekako me pred odvajanjem zdaj vedno tam spodaj boli.

A je po vaših izkušnjah taka kila nevrana in se jo treba operirat, ali pa se operira samo, ko črevo zdrsne v ingvinalni kanal? Kako ja vem, da ko me boli, da me boli pač samo tko in se ni slučajno črevo notr vkleščilo?

Pozdravljeni,
kilo je nujno operirati, če se vklešči. Znaki so nepopustljiva bolečina, mesto kile je oteklo in se ne umakne, ko se mišice sprostijo, ko se pacient uleže. Največkrat se pojavi tudi slabost, bruhanje. Nevkleščeno kilo se operira programsko, neurgentno. Namen operacije je, da preprečimo zaplete.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spostovana, hvala za odgovor!

Zanima me se to, ker vi ste verjetno ze veliko kil videli. A tudi tako moram operirat, ko zdrsne samo mascoba ali samo tisto, ko zdrsne crevo?
Pri meni ko se napnem se ne vidi nobena bula. Tudi tipa se ne. Ultrazvocno se pa opazi.

Pozdravljeni,
tudi taka kila se lahko vklešči. Zato jo je dobro operirati. Nujno pa je operirati samo vkleščeno kilo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close