Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina holesterol

holesterol

Spoštovani
Imam 36 let in sem mama 2 otrok. Imam kar zahtevno službo in sem pod stresom.
Dober holesterol imam malenkost pod mejo, slab pa v normalnih mejah.
Ne morem reči, da živim zdravo, sem pa v preteklosti jedla zelo zdravo, pa so krvni izvidi pri meni vedno enaki. Sedaj bi rada izgubila 5 kg. Imam 165 cm in 66 kg. Je hujšanje na mestu? Spremenila bom prehrano in začela uživati več sveže, surove zelenjave in sadja. Pa manj ogljikovih hidratov. Bi kos kruha na dan zadostil potrebam organizma, ob predpostavki, da je vse ostalo zelenjava, sadje in oreščki. Meso 3x tedensko in 1x riba?
Se eno vprašanje, če imate čas – ali se zenice ob pogledu na prijetno stvar lahko razširijo tudi, če je v prostoru svetlo? In obratno… Ali se pri medli svetlobi lahlo v psihološkem smislu zgodi, da so zenice ozke? Tole me samo zanima, ni potrebno odhovoriti, če vam vzame preveč časa.
Želim vam lep dan. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
kruhu se lahko povsem odpoveste, pa ne bo nič narobe. Sadje in zelenjava imata dovolj ogljikovih hidratov.
Glede zenic: tega ne vem, mislim pa, da ne. Širjenje in oženje zenic ni pod kontrolo volje, ampak refleksno glede na količino svetlobe, ki pade na očesno ozadje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close