Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v anusu

Bolečine v anusu

Pozdravljeni,

stara sem 23 let, nasplošno zdrava. Že nakaj dni se mi pred spanjem pojavlja nenavadna bolečina v predelu anusa. Ta bolečina je špikajoča, prihaja nekako v intervalih, močno zabode, kakor nekakšen krč in bolečino čutim v predelu anusa in v trebuhu (črevesje), če pritisem na trebuh me tudi zaboli, prav tako zaboli če pritisnem na okolico anusa.. Ta bolečina se mi pojavi pred spanjem – včeraj se mi je pojavila, ko sem vstala iz kavča – močno me je zabodlo, hitro minilo in potem še nekajkrat. V postelji je bilo sprava OK, kasneje pa se je bolečina pojavila tudi v ležečem položaju – traja nekaj sekund, mine in potem čez nekaj časa spet. Zelo me je motilo saj me je z vsakim premikom zabolelo. Imela sem tudi vetrove. Po cca 1h sem se odločila, da bom malo ustala in se sprehodila – takrat so se vetrovi ponovno pojavili, vzela sem tudi Nalgesin S. V postelji sem se nato zvila v klobčič in bolečina je minila. Žal bolečine ne znam drugače opisat saj se mi take vrte bolečina nikjer drugje ne pojavlja.
Zadnje dni tudi ne morem na blato, čutim, da je črevesje čisto polno. (imam pa že nasploh leno črevesje in imam grozne težave z odvajanjem).
Danes je tekom dneva nisem čutila do sedaj, ko sem se po celem dnevu usedla (prej bila v službi, celi dan na nogah).
V lekarni sem vzela zdravilo Novolax tablete, vzela bom 2 jutri dopoldan, v kolikor mi danes in jutri zjutraj ne bo uspelo iti na blato.

Zanima me, ali je ta bolečina lahko povezana z zaprtjem? Taka bolečina se mi je prej (nekaj let) občasno (1x na nekeje 3 mesece) pojavila in potem spet izginila zato nanjo nisem dajala posebne pozornosti. Drugače pa ni posebnosti, nikoli nisem opazila kakšne krvi med odvajanjem, tudi odnosi niso nikoli bili analni ali kaj podobnega..

Hvala in lep pozdrav,
Anita

Pozdravljeni,
lahko je vzrok bolečine zaprtje in s tem povezane težave. Lahko je problem rešljiv ali se vsaj da zelo omiliti težave. Svetujem opraviti diagnostiko, se pravi, da pojdite na zdravniški pregled. Na preiskave vas bo napotil zdravnik. Pomagate si lahko z uživanjem Donata, probiotikov ali odvajal kot je odvajalni sirup. Ta ne povzročajo draženja sluznice črevesja ali navajenosti črevesja nanje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close