Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina povišan s-alt

povišan s-alt

Lep pozdravljeni.

Imam vprašanje v zvezi z rezultatom s-alt in holesterola.
Po “veselem” mesecu decembru je oseba opravila testiranje krvi.
Vrednosti:
S-ALT 1,10 (ref. do 0,74), ostala s-ast in s gama GT normalne vrednosti.
Skupni holesterol 5,9 (ref do 5.3)
Ldl 3,7 (ref 3,3)
hdl 1.70 (ref nad 1,04)

Kar nas zanima je to ali je možno, da so povišane vrednosti vzrok prenajedanja (potice, keksi, svinjina, ter občasnega pitja alkohola? Ali povišan holesterol lahko vpliva na povišane vrednosti S-Alt? Je možno, da se lahko holesterol ter s-alt povečata, ker je oseba dan pred testiranjem zaužila domače mesnine-svinjina?

Pozdravljeni,
vse to je možno. Svetujem spremembe na bolje, zdravo prehrano in gibanje, nato pa kontrolo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Meni pomaga aplikacija “holesterol” … vsake toliko prileti opomnik na kaj moram paziti, drugače pa hitro pozabim, da moram paziti na hrano, stres in gibanje, itak, tako kot vsi

Pozdravljeni,
živeti bolj zdravo in zadovoljno, to je umetnost!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni

Mene pa zanima mnenje glede naslednji izvidov

S ast 0.69
S alt 0.85

Kaj je lahko vzrok za povišane jetrne encime.naj povem da ne pijem.v kratkem so mi merili 2 krat in obakrat so bili izvidi povišani.

Pozdravljeni,
izvid lahko pomeni zamaščenost jeter, ni nujno patološki. Bolezenske vzroke vseeno svetujemo izključiti. Z jetrnimi boleznimi se ukvarjajo gastroenterologi.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close