Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina pod rebri

bolečina pod rebri

Pozdravljeni.
Že kakšen mesec se spopadam z tiščanjem in bolečinami pod desnimi rebri,bolečina med mirovanjem skoraj popolnoma izgine,pojavi pa se med hojo,sedenjem..nasplošno med gibanjem.Občasno se čuti tudi nazaj proti hrbtu in navzdol proti popku.Ni zelo huda,je pa stalna in moteča.Nekaj cm nižje od reber je na otip nekaj bolečega,isto čutim med ležanjem na levem boku,ko je občutek kot da se nekaj “drsa” po rebrih med dihanjem.
Uz trebuha ni opisal posebnosti,pregled krvi je pa pokazal nekoliko povišane vrednosti jetrnih encimov-alk.fosfataza 1.97,gama gt 0.70 in alfa amilaza 1.74,AST in ALT v mejah normale(0.43 in 0.38),lipaza 0.91,holesterol 6.5, LDL 3.9, HDL 2.0 in trigliceridi 1.4.
Sečnina 5.7,kreatinin 68,bilirubin cel. 7,bilirubin dir.2 in CRP 8.
Zanima me ali je bolečina razlog za skrb da se z jetri nekaj dogaja in ali naj ponovim kakšno preiskavo?
Povedati moram še da sem bila v postopku IVF,oktobra,novembra in decembra sem v vsakem ciklusu prejemala Menopur injekcije s.c in sicer 300 IE vsakič po pet dni.Je lahko razlog hormonska terapija?
stara sem 43 let,redno prejemam Amlesso 4mg 1xna dan že 1o let in zaradi želodčnih težav jemljem Nolpazo 40 mg,alkohola ne pijem,hrano jem raznovrstno,tekočine popijem cca 1.5 do 2 litra dnevno,težav z prebavo nimam,je redna,vsakodnevna,edino kar sem zadnje čase opazila je nekoliko obilnejše blato,mehkejše,je pa normalne barve.
Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,
povišani holesteroli in blago povišanie transaminaze lahko grejo v sklop jetrne steatoze. Sama po sebi je nenevarno stanje, je posledica kalorično in z energijo bogate hrane. Svetujem omejitev sladkorja, nasičenih maščob, konzerviranih živil in izključitev bolezni, ki povečujejo jetrne encime. To so virusne bolezni jeter, sladkorna bolezen, žolčni kamni. Tudi hormoni obremenjujejo jetra. Če se le da, se jih za naprej izognite.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close