Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zdravniški pregled za zaposlitev in vsebina

Zdravniški pregled za zaposlitev in vsebina

Pozdravljeni.
Zanima me sledeča zadeva: Pred nastopom nove zaposlitve, se opravi zdravniški pregled, med drugim tudi urinski test na psihoaktivne snovi. V primeru če je ta test pozitiven, je posledično seveda zaposlitev nemogoča. Zanima me, ali se rezultati tega testa vpišejo tudi v osebni karton oziroma se napoti kandidata, na kakšno zdravljenje ali dokazovanje, da ta uporaba ni redna, ampak je bil trenutek nepremišljenosti. Se pravi, kdo vse izve za rezultate tega testa in kam se shranijo podatki, če se.. Drugo vprašanje. Kdo v tem primeru plača zdravniški pregled? Delodajalec ki te je napotil na pregled ali kandidat sam osebno.Hvala in lp

Pozdravljeni,
to so občutljivi zdravstveni podatki, ki jih vsekakr ne dobi delodajalec. Izvide z mnenjem za osebnega zdravnika dobi pacient. Ni mu jih treba prinesti osebnemu zdravniku, tako da v zdravsveni karton ne pridejo, če jih bolnik sam ne prinese. Za vse ostalo vprašajte na Medicini dela, prometa in športa. Plačnik je naročnik in ne pacient. Vsaj meni je tako znano. Ne vem pa, kako potekajo postopki, če delodajalec posumi na uporabo psihoaktivnih drog in delavca napoti na MDPŠ zaradi suma na to. S tem se ne ukvarjam in teh postopkov ne poznam. Kaj o tem pravi delovna zakonodaja, lahko vprašate pravnika.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kaj se zgodi v primeru, če imaš povečan holesterol nad “normalno” mejo in se to ugotovi šele na zdravstvenem pregledu pred oziroma med zaposlitvijo. V takšnem primeru tudi ne dobiš zaposlitve?
LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrvljeni,
povečan holesterol v nobenem primeru ni omejitev ali celo ovira, da bi bili za delo zmožni oz. da zaradi tega ne bi dobili potrdila, da ste za delo sposobni.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,zanima me koliko je kaj se dovoljeno odstopanje sluha glede zaposlitve namrec na eno uho malce slabse slisim. hvala lp

Pozdravljeni, to je odvisno od dela, ki bi ga opravljali.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close