Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina v kosteh, mišični krči

bolečina v kosteh, mišični krči

pozdravljeni,

že tri mesece trpim za včasih res hudimi, drug dan pa malo manj hudimi bolečinami v kosteh. Zdravnik mi je pogledal kri in ugotovil anemijo. (vse ostalo bp, razen povečanega TSH) Poslal me je na pregled za celiakijo, ki je bil pozitiven. (asimptomatska) Ugotovljeno mi je bilo tudi pomanjkanje kalcija in D vitamina. Ali je to verjeten vzrok za take bolečine? Res me je strah, da imam raka na kosteh. Poleg tega imam tudi pogoste mišične krče v nogah, naslednji dan pa “muskelfiber” še cel dan. Nimam težav z očmi ali oslabljenostjo, mravljinci, verjjetno ne gre za MS?, vseeno me skrbi tudi to. alkalna fosfataza je bila 0,89, b12 normalen, albumin normalen. Stara sem 30 let. Najlepša hvala!

Pozdravljeni,
pomanjkanjre naštetih elementov je posledica izgube skozi črevo zaradi celiakije. Pomaga striktna dieta brez glutena in nadomeščanje manjkajočih mineralov. Tudi bolečine in krči bodo s tem minili.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close